Informator medyczny

Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Gradobicie

Gradobicie

Zastanawiałem się przed trzema tygodniami, czy w Polsce jest dość państwa w państwie? Chodziło mi o to, czy instytucje naszego państwa na pewno funkcjonują jak należy? Odpowiedź przyszła bardzo szybko.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Gradobicie

 2010-08-27 17:45 
Gradobicie

Gradobicie

Zastanawiałem się przed trzema tygodniami, czy w Polsce jest dość państwa w państwie? Chodziło mi o to, czy instytucje naszego państwa na pewno funkcjonują jak należy? Odpowiedź przyszła bardzo szybko.

W niedzielne popołudnie przez Redę i Wejherowo przeszła burza z gradobiciem. Cóż w tym dziwnego zapytacie? Przecież to w końcu tylko wybryk natury! Otóż tak i nie. TEN TAM od pogody zrobił nam psikusa, ale dlaczego tak brzydko potraktowało nas państwo? Znów zaspało chyba. Podobnie jak w Bogatyni. Wiedziało, że będą burze z gradem i nie poinformowało społeczeństwa. Czyżby państwo było w spółce z firmami ubezpieczeniowymi i zakładami naprawczymi samochodów, producentami szyb samochodowych, szklarzami, ogrodnikami, tynkarzami, dekarzami i innymi tego typu fachowcami? Po co ogłaszać, że wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na atak z góry? Lepiej tego nie robić, nie denerwować i tak już wkurzonego ludu. A może burza przejdzie zygzakiem i ominie wszystkie domy, ludzi, samochody, parki, ogrody? Ot, przeleci sobie nad nami, huknie tu i tam, a grad będzie wielkości ziarenek maku i przykryje nas jak ciepłą pierzyną.

Dziś to nawet umrzeć spokojnie nie będziecie mogli. Mnie to tam już w niczym nie przeszkadza, w końcu nie żyję na ziemskim padole od setek lat, ale wy? Znów państwo chce zakpić ze swoich podopiecznych. Tym razem wymyśliło, że jego firma, czytaj ZUS, orżnie lud pracujący, a najbardziej ten już niepracujący. Postanowiło, bowiem, że zmniejszy zasiłki pogrzebowe. Banki już szykują ofertę kredytową dla umierających. Wystarczy zadzwonić i zgłosić, że zamierza się zejść z tego świata a kredycik szybko wpłynie na konto. Jeśli kogoś interesuje, kto te pożyczki spłaci, to spieszę donieść, że już firmy ubezpieczeniowe mają na to patent. Będę nadal szukał państwa w państwie, choć obawiam się, że jeszcze nie raz nie znajdę go tam gdzie być powinno.

Gradobicie przeszło także przez mój tygodnik. Już są, bowiem pretensje z terenu, że o jednych gminach piszę dobrze a o innych źle. Nawet są takie gminy, które mają pretensje, że nic jeszcze o nich nie napisałem. Z uwagi na wiek, a właściwie wieki, i nie chodzę zbyt szybko. Dojdę jednak i do tych gmin, którym jeszcze żadnej łatki nie przypiąłem. Wszyscy się doczekają a potem będzie tak jak w gminie Choczewo, że nie wolno pisać o energii jądrowej. Albo jak w Gniewinie i Redzie, że za dobrze piszę o szefach. Z kolei w Rumi wstydzą się ciągłych awantur i też krzywo na mnie patrzą. Łęczyce też nie są dumne z tego, co dzieje się z tamtejszą władzą. Teraz wybieram się do Szemuda, Linii, Luzina, gminy Wejherowo i na koniec do miasta Wejherowa. Trochę mi z tym zejdzie, bo tak jak pisałem, starym już i ociężałym przez to. Na koniec zapraszam wszystkich w gminach do oddawania głosów w naszej internetowej ankiecie. Wystarczy wejść na stronę: http://expresspowiatu.pl/ Zobaczymy, która gmina wygra w plebiscycie na najatrakcyjniejszą turystycznie, mimo gradobicia?

Duch Sambora I

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2011-16 by Wejherowo, Reda, Rumia – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzySpołecznośćKontaktReklama