Informator medyczny

Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Nowa szkoła podstawowa w Bolszewie

Zakończyła się budowa filii Szkoły Podstawowej w Bolszewie dla klas I-III. To największa w tym roku inwestycja oświatowa w Gminie Wejherowo.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Nowa szkoła podstawowa w Bolszewie

 2013-09-05 09:00 

fot. DD

Zakończyła się budowa filii Szkoły Podstawowej w Bolszewie dla klas I-III. To największa w tym roku inwestycja oświatowa w Gminie Wejherowo.

Uroczystego otwarcia dokonał wójt Henryk Skwarło wspólnie z zaproszonymi gośćmi: posłem Jerzym Budnikiem, starszą wizytatorską Kuratorium Oświaty w Gdańsku Marzeną Lipką, dyrektorką szkoły w Bolszewie Elżbietą Landowską i projektantem budynku Andrzejem Sotkowskim. Budowa szkoły podstawowej dla klas I-III to największa w tym roku inwestycja. Na jej potrzeby zaadaptowano budynek niedoszłego ośrodka zdrowia, który przez pewien czas miał być również nową siedzibą Urzędu Gminy. Jednak w związku ze wzrostem liczby mieszkańców Bolszewa na ponad 7000 osób, władze podjęły decyzję o adaptacji budynku na potrzeby szkoły. Wcześniej dzieci uczyły się w filii przy ul. Szkolnej, ale tamten budynek miał za małe sale i szatnie. Teraz w nowej placówce będzie uczyło się prawie 270 dzieci. Poświęcenia szkoły oraz krzyży do sal lekcyjnych dokonał proboszcz parafii w Bolszewie ks. Jacek Stępień. Program artystyczny przedstawili uczniowie klas trzecich. W uroczystości udział wzięli też radni oraz dyrektorzy pozostałych placówek oświatowych z gminy. Inauguracja nowego roku szkolnego była również okazją do wręczenia aktów mianowania nauczycielom. Wśród nich znaleźli się: Aleksandra Leśniewska-Stępień z SSP w Górze, Anna Anisiewicz z SSP Gościcino, Lidia Kaniewska z Gimnazjum w Bolszewie, Krystyna Gelo z Gimnazjum w Bolszewie, Marek Góralski z Gimnazjum w Bolszewie, Dorota Galiniewska z Gimnazjum w Bolszewie, Dorota Olszewska z SSP Bolszewo, Joanna Kukowska z SSP Bolszewo oraz Karolina Dampc z SSP Orle. Wręczono również nagrody wójta dla najzdolniejszych studentów i uczniów z terenu gminy. Nowy budynek to sześć sal lekcyjnych, wyposażonych w sprzęt multimedialny, świetlico-stołówkę, pokój nauczycielski, salę do gimnastyki korekcyjnej, gabinet logopedy i pedagoga. Jest wyposażony w system monitoringu zewnętrznego i wewnętrznego z zapisem. Każde dziecko będzie miało swoją, zamykaną na klucz szafkę. Budynek posiada 800 m kw pow. użytkowej. Dużym plusem jest bardzo przyjazna okolica. Spora odległość od ruchliwej drogi oraz sąsiedztwo strefy rekreacyjno-sportowej ArtParku. Koszt adaptacji budynku na potrzeby szkoły wyniósł ponad 2 mln 312 tys. zł. Szkoła w Bolszewie to nie jedyna inwestycja w infrastrukturę oświatową w gminie. Nadal trwają prace, związane z rozbudową szkoły podstawowej w Nowym Dworze Wejherowskim oraz budową sali gimnastycznej przy szkole w Górze. Zakończenie obu przedsięwzięć przewiduje się na listopad 2013 roku.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Galeria: Otwarcie SP w Bolszewie

http://img.gwe24.pl/galerie/Otwarcie_SP_w_Bolszewie/Otwarcie_SP_w_Bolszewie_001_mini.JPG
http://img.gwe24.pl/galerie/Otwarcie_SP_w_Bolszewie/Otwarcie_SP_w_Bolszewie_002_mini.JPG
http://img.gwe24.pl/galerie/Otwarcie_SP_w_Bolszewie/Otwarcie_SP_w_Bolszewie_003_mini.JPG
http://img.gwe24.pl/galerie/Otwarcie_SP_w_Bolszewie/Otwarcie_SP_w_Bolszewie_006_mini.JPG
http://img.gwe24.pl/galerie/Otwarcie_SP_w_Bolszewie/Otwarcie_SP_w_Bolszewie_009_mini.JPG
http://img.gwe24.pl/galerie/Otwarcie_SP_w_Bolszewie/Otwarcie_SP_w_Bolszewie_010_mini.JPG
http://img.gwe24.pl/galerie/Otwarcie_SP_w_Bolszewie/Otwarcie_SP_w_Bolszewie_011_mini.JPG
http://img.gwe24.pl/galerie/Otwarcie_SP_w_Bolszewie/Otwarcie_SP_w_Bolszewie_013_mini.JPG

Opinie (0)

Uwaga! Publikowane tutaj komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli Twój komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, zostanie usunięty.

Dodaj opinię

© Copyright 2011-16 by Wejherowo, Reda, Rumia – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzySpołecznośćKontaktReklama