Informator medyczny

Na naszych stronach wykorzystujemy wraz z innymi podmiotami pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Rozumiem
Zamknij okienko

Wikęd Luzino w nowej siedzibie

Renomowany producent stolarki okiennej i drzwiowej oraz konstrukcji aluminiowych – firma Wikęd – oficjalnie otworzyła nową siedzibę. W nowoczesnym budynku, który znajduje się w Luzinie przy ul. Wielki Las 19, mieszczą się zarówno hale produkcyjne, jak i pomieszczenia biurowe. Firma przez ostatnie lata co roku zatrudniała kolejnych 10-15 pracowników. Obecnie daje zatrudnienie setce osób.

Podziel się tą wiadomością ze znajomym! Wypełnij formularz, aby Twój znajomy otrzymał rekomendację tego artykułu.
Twoje imię
Twój e-mail
Imię znajomego
Adres e-mail Twojego znajomego

Wikęd Luzino w nowej siedzibie

 2012-08-07 13:30 

fot. Mat.prasowe

Rafał Korbutmoje artykuly

Renomowany producent stolarki okiennej i drzwiowej oraz konstrukcji aluminiowych – firma Wikęd – oficjalnie otworzyła nową siedzibę. W nowoczesnym budynku, który znajduje się w Luzinie przy ul. Wielki Las 19, mieszczą się zarówno hale produkcyjne, jak i pomieszczenia biurowe. Firma przez ostatnie lata co roku zatrudniała kolejnych 10-15 pracowników. Obecnie daje zatrudnienie setce osób.

Jak podkreślają właściciele, obecnie klienci są bardziej wymagający i patrzą nie tylko na to, jakie okna i drzwi chcą zamówić, ale też na to, gdzie oraz w jakich warunkach mogą złożyć zamówienie i jak zostaną obsłużeni. Dlatego też firma liczy, że nowa siedziba pomoże zdobyć nowych klientów, zapewnić jeszcze lepszą obsługę oraz poprawić (już i tak bardzo wysoką) jakość produkowanego sprzętu.

Otwarcia obiektu dokonał w imieniu właścicieli Marcin Wiśniewski, który powitał władze wojewódzkie, powiatowe, gminne oraz przedstawicieli służb państwowych działających na terenie pow. wejherowskiego.

- W 2002 r. Rafał Kędziora i Grzegorz Wiśniewski, w wyniku różnych życiowych decyzji, znaleźli się w miejscu, w którym musieli zdecydować, co dalej – powiedział. - A, że obydwaj dobrze się znali i znali się także na oknach, więc postanowili założyć firmę produkującą okna PCV.

Początkowo siedziba firmy znajdowała się w garażu. Wikęd w tym okresie produkował ok. 250 okien rocznie (czyli biorąc pod uwagę liczbę dni roboczych – średnio jedno okno dziennie). W 2003 r. firma na 2 lata przeniosła się do Kębłowa, ale już w 2006 r. siedziba powróciła w aktualne miejsce. Początkowo na terenie firmy znajdowały się biura i jedna hala produkcyjna. Po dwóch latach dobudowano kolejną halę i rozdzielono działy pcv i aluminium. W 2010 r. powstała następna hala, w której obecnie odbywa się produkcja drzwi stalowych.

- Mam nadzieję, że ten piękny budynek będzie inspiracją do tego, aby firma jeszcze bardziej się rozwijała – powiedział podczas uroczystości Józef Reszke, starosta powiatu wejherowskiego. - Żeby się nie skończyło na tym, że powstał piękny biurowiec i koniec. To ma być bardzo dobry początek. Cieszę się, że jest taka firma na terenie powiatu wejherowskiego, oby takich przedsiębiorstw było więcej. Bo, jak wszystkie dane pokazują, nie tylko w Polce, ale i na całym świecie, cała gospodarka opiera się na małych firmach, a nie na wielkich hutach, czy jeszcze większych stoczniach i kopalniach. Na tych małych się zarabia, one płacą podatki, czasem muszą utrzymywać duże zakłady. Dobrze, że właściciele zaczęli od jednego okna, a nie od jednego mercedesa, bo inaczej pewnie tu dziś byśmy nie stali. Wielu zaczynało od mercedesa i źle skończyli. Tutaj rozwój jest prawidłowy, piękną siedzibę zbudowaliście w średnim stadium rozwoju. Gratuluję i mam nadzieję, że dalej będziecie się dobrze rozwijać i że firma będzie miała istotne znaczenie dla ziemi wejherowskiej. Udzielacie się również społecznie i za to chcę również podziękować - że tym bogactwem, na które ciężko zapracowaliście, dzielicie się z innymi. To też jest niezmiernie ważne dla lokalnej społeczności.

Wikęd nie zamierza spoczywać na laurach. Właściciele mają ambitne plany. W tym roku wprowadzane do produkcji są drzwi stalowe, w przyszłym - ciepłe ościeżnice, a później może też bramy garażowe. Firma sprzedaje swoje produkty nie tylko w Polsce, ale także na rynkach zagranicznych w całej Europie.

Powrót
Oceń artykuł
+
 
-

Opinie (6)

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.

Dodaj opinię
Majkello

ocena: 57%

2013-07-13 16:38:45
Ciesze sie ze znalazlem twoja stronke, teraz jestem tu stalym gosciem, tylko troche ciezko bylo ja znalezc w wyszukiwarce na podana fraze, trzeba ja lepiej wypozycjonowac. Podlacz sobie ja do systemu wymiany linkow i masz pozycjonowanie za darmo, ruch powinienen ci wzrosnac kilkakrotnie jak wbijesz sie na pierwsza strone googla.
Wpisz sobie w google - seo stronka z seo poradami - tu jest wszystko opisane, napewno ci sie przyda
pozdro

oceń komentarz

Daj plusaDaj minusa
lonely ninja

ocena: 57%

2012-08-12 17:34:09
Media mają to do siebie, że nie są bezstronne. Zawsze piszą dobrze o tych, którzy wspierają ich działalność, gorzej o tych, którzy nie wspierają lub wręcz utrudniają współpracę...

Na tym portalu zauważyłem np, że nie pisze się złego słowa na PO (vide skandal w Bolszewie), zaś na WW ciągle jest atak.

Co do oceny, czy tekst jest sponsorowany, czy nie - myślę, że uczciwie wobec czytelników powinna być dodawana informacja o charakterze tekstu. Tyle.

oceń komentarz

Daj plusaDaj minusa
baja

ocena: 61%

2012-08-10 00:55:25
reklama - TAK , a takie pisanie za kase to zenada. moze o wakozie napisza jaka to cudowna firma ...
wej-hair.... wiesz co to tekst sposorowany ? taki jak wyzej. jak zrozumiesz sens postu napisz cos...

oceń komentarz

Daj plusaDaj minusa
wej-hair

ocena: 59%

2012-08-08 15:16:04
To znaczy że jak ktoś pisze o kimś pozytywnie to już musiał za to zapłacić bo jak nie to wyleją na niego wiadro pomyj.

oceń komentarz

Daj plusaDaj minusa
czytelniczka

ocena: 51%

2012-08-08 11:55:35
A jakie to ma znaczenie, czy tekst jest na zamówienie, czy jest reklamą, czy artykułem sponsorowanym ? Czy to dla Ciebie baja ma znaczenie ? Czy to cokolwiek zmienia ? Masz pieniądze na reklamę, to ją sobie kupujesz i zamieszczasz, ot i tyle w temacie.

oceń komentarz

Daj plusaDaj minusa
baja

ocena: 60%

2012-08-07 23:01:40
ten tekst jest sponsorowany ?
masakra na zamowienie

oceń komentarz

Daj plusaDaj minusa

© Copyright 2011-16 by Wejherowo, Reda, Rumia – bieżące informacje, ogłoszenia, kalendarz imprez, rozkłady, reklama, wiadomości
Wszelkie prawa zastrzeżone
RegulaminRegulaminy ogłoszeń drobnych:
MediaSMobile | Bild Press
PartnerzySpołecznośćKontaktReklama