Awans juniorów!

Autor: Krzysztof Grajkowski • 18 czerwca 2017 17:41 • Wejherowo • 1 • Oceń: 0

Duży sukces młodzieżowego zespołu Gryfa Wejherowo. Rocznik 2000/2001 awansował do Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych.

Podopieczni Tomasza Kotwicy i Dawida Kowalskiego brali udział w barażach o awans, w których rywalizowali z Cartusią Kartuzy i Kaszubią Kościerzyna. Dwa z trzech zespołów wejdą do Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych. To drugi najwyższy poziom rozgrywek - wyżej jest już tylko Centralna Liga Juniorów.

W pierwszym spotkaniu Gryf zremisował 1-1 z Cartusią w Kartuzach, drugie spotkanie było więc dla żółto-czarnych kluczowe.

Mecz z Kaszubią nie był dla wejherowian łatwy. - W pierwszej połowie spotkanie było bardzo wyrównane. Mieliśmy kilka okazji do zdobycia gola, ale ich nie wykorzystaliśmy i do przerwy było 0-0 - powiedział trener, Tomasz Kotwica.

W drugiej połowie worek z bramkami w końcu się rozwiązał. Na 1-0 strzelił Karol Baranowski (po podaniu Fabiana Kątnego), potem Kątny podwyższył wynik. Gola na 3-0 zdobył Cezary Sawczuk, a ostatnią bramkę w tym meczu zdobył Daniel Kwidziński po asyście Fabiana Kątnego.

Gryf wygrał aż 4-0 i zapewnił sobie awans. O tym, kto dołączy do żółto-czarnych zadecyduje mecz Cartusii z Kaszubią.