Budują deptak i drogę rowerową

Autor: raf • 17 maja 2017 15:20 • Rumia • 0 • Oceń: 0

Rozpoczęła się budowa ciągu komunikacyjnego wzdłuż Zagórskiej Strugi.

Zagórska Struga.jpg
Spełni się marzenie wielu mieszkańców Rumi. Wzdłuż Zagórskiej Strugi powstanie deptak wraz z drogą dla rowerów. Pierwszy etap inwestycji zakończy się jeszcze przed Światowym Zjazdem Kaszubów, który odbędzie się na początku lipca.


Budowa ciągu pieszo-rowerowego została podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich przewiduje budowę odcinka wzdłuż rzeki od siedziby Miejskiego Domu Kultury do wysokości Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W tej części wybudowane zostaną dwie kładki. Zakończenie tego etapu planowane jest na czerwiec 2017 roku. Dalsza część – do ul. Dębogórskiej – wybudowana zostanie między czerwcem a lipcem. Cały odcinek zostanie oświetlony. Droga rowerowa zostanie wykonana z mieszanki mastyksowo-grysowej w kolorze czerwonym, ciąg pieszy zaś z kostki betonowej.


Łączny koszt pierwszego etapu inwestycji wyniesie 1 mln 380 tys. złotych. Pod koniec kwietnia przeprowadzono niezbędne prace porządkowe, m.in. wycinkę drzew i krzewów kolidujących z inwestycją oraz przesadzenia. W maju zrealizowano prace archeologiczne.


- Przez wiele ostatnich lat postulowano uporządkowanie terenów przy Zagórskiej Strudze – mówi Michał Pasieczny, burmistrz miasta. - Z pewnością można powiedzieć, że jest to marzenie wielu mieszkańców miasta. Pierwszy etap inwestycji będzie gotowy już na XIX Światowy Zjazd Kaszubów.


Budowa ciągu pieszo-rowerowego na odcinku między siedzibą Miejskiego Domu Kultury oraz ulicą Dębogórską nie jest pierwszą inwestycją wzdłuż Zagórskiej Strugi. Na początku 2016 roku zbudowana została trasa od mostku przy ul. Torowej do ul. Abrahama. Wówczas prace objęły budowę nowej nawierzchni, montaż instalacji odprowadzania wód opadowych oraz nowoczesnego, energooszczędnego oświetlenia ulicznego.


W przyszłości planowana jest budowa kolejnych kładek oraz łączników z ul. Starowiejską i z ul. Mickiewicza. Obecnie pozostają one w fazie projektowej.

Tagi: inwestycje , trasa , ścieżka , deptak , rowerowa , zagórska , struga


Opinie

* pola wymagane
Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
29 30 31 01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 01 02