Czwarta kolejka City Trail

Autor: DD • 11 stycznia 2017 13:30 • Trójmiasto • 0 • Oceń: 0

W niedzielę, 15 stycznia 2017 odbędzie się czwarty już (z sześciu zaplanowanych) bieg Grand Prix City Trail z Nationale-Nederlanden w Trójmieście. Tym razem rywalizacja odbędzie się na trasie w Gdyni – w dzielnicy Mały Kack.

CT_Trójmiasto_1.JPG
City Trail

To doskonała okazja, by aktywnie spędzić niedzielne przedpołudnie w dobrym towarzystwie. Zapisy do końca dnia w środę, 11 stycznia. Spóźnialscy mogą liczyć na rejestrację w dniu biegu. Biegi CITY TRAIL odbywają się na dwóch 5-kilometrowych trasach prowadzącymi ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego – jedna trasa zlokalizowana jest w Gdańsku, druga – w Gdyni. Niedzielne zawody odbędą się na gdyńskiej trasie w dzielnicy Mały Kack (start i meta są zlokalizowane na skraju ulicy Spokojnej).

W biegach w terenie dużą rolę odgrywa pogoda – jeśli akurat pada deszcz, na trasie można spodziewać się błota. Jeśli spadnie śnieg trzeba włożyć w bieg więcej wysiłku, bo dodatkowym utrudnieniem jest warstwa białego puchu lub śliska nawierzchnia.

I to jest właśnie największa zaleta biegów przełajowych – nawet jeśli zawody są rozgrywane na tej samej trasie przez całą edycję, każda impreza jest inna, bo warunki dyktuje natura. Nie ma mowy o nudzie – zapewnia Piotr Książkiewicz, jeden z organizatorów cyklu. – Naszym celem jest zachęcenie osób o różnym poziomie zaawansowania do aktywnego spędzania czasu. U nas nikt nie zostaje pominięty, czekamy aż wszyscy dotrą do mety, by przywitać ostatniego zawodnika brawami i poczęstować gorącą herbatą oraz słodką przekąską.

Dzieci i młodzież startują na dystansach od 300 m do 2 km w zależności od wieku. Najmłodsi uczestnicy mają zaledwie kilkanaście miesięcy i zazwyczaj pokonują trasę z pomocą rodziców.

Biegowe miasteczko ruszy o godz. 8:30 w okolicy ulicy Spokojnej w Gdyni. Wtedy to rozpocznie pracę biuro zawodów. Od godz. 9:30 będą odbywać się biegi dla dzieci i młodzieży, a o godz. 11:00 wystartują dorośli. Ten plan dotyczy każdego z biegów CITY TRAIL – nie tylko w Trójmieście, ale we wszystkich lokalizacjach, w których odbywają się zawody, a są to: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Warunkiem sklasyfikowania, a więc otrzymania pamiątkowego medalu jest ukończenie co najmniej czterech biegów – niekoniecznie w jednym mieście. Podsumowanie cyklu odbędzie się po zakończeniu części sportowej – około dwa tygodnie po ostatnim biegu, który w Trójmieście jest zaplanowany na 26 marca 2017.Tagi: bieg


Opinie

* pola wymagane
Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
29 30 31 01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 01 02