Karcz: Celujemy w Europę

Autor: Krzysztof Grajkowski • 18 maja 2017 13:16 • Wejherowo • 0 • Oceń: 4

Kickbokserzy z Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego i KTS-K GOSRiT Luzino regularnie odnoszą sukcesy na arenie ogólnopolskiej. Czego jeszcze możemy się po nich spodziewać?

rafal_karcz_1_1948x1264.jpg
fot. Rafał Karcz / facebook

Na jakim etapie sezonu są kickbokserzy z Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego?

Teraz mamy bardzo gorący okres. W kwietniu, maju i czerwcu jest najwięcej startów – jesteśmy po Mistrzostwach Polski, w którym zdobyliśmy 14 medali, a niebawem (26.-28.maja) będą kolejne starty w formule kick-light. 16. czerwca odbędą Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w których wystartują Adam Wróbel, Patrycja Hinc i ja.


Na tym zakończycie sezon?

Tak, w dalszej części czerwca nastąpi okres roztrenowania i odpoczynku. Następnie w lipcu pojedziemy na obóz sportowy, ale nie będzie się on łączył ze startami zawodników.


Mistrzostw, na które jeździ Pan i Pana podopieczni jest sporo. Czy kickboxing, wzorem tenisa ma swojego „wielkiego szlema” - czyli kilka najważniejszych imprez?

Z kickboxingiem jest tak, że walczy się we wielu formułach i w związku z tym jest wiele mistrzostw. Regularnie przywozimy medale z Mistrzostw Polski, teraz zbliżają się Mistrzostwa Europy w Macedonii i to będą dla nas najistotniejsze zawody. Nie jest łatwo się na nie dostać – trzeba wcześniej wygrać Mistrzostwo Polski.


Wiadomo już kto na nie pojedzie?

Na pewno Zuzanna Kalbarczyk i Paulina Stenka, bardzo chcielibyśmy, żeby pojechał też Filip Stark. Możemy wystawić czterech zawodników, ale wszystko niestety rozbija się też częściowo o finanse – seniorzy są finansowani przez związek, natomiast juniorzy są sponsorowani w 50%, a kadeci wcale. Chcemy jednak mieć silną reprezentację.


Ile macie grup trenujących kickboxing?

W Wejherowie jest 12 sekcji – zawodnicy są podzieleni ze względu na wiek oraz stopień zaawansowania. Około połowę stanowią grupy najmłodszych. Kickbokserzy trenują też w Luzinie – tam mamy dwie sekcje. Mamy około 20 reprezentantów na różnego rodzaju zawodach, ale ogółem w klubie trenuje około 100 osób.


Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe istnieje 5 lat, wcześniej było Fight Zone. Jak bardzo rozwinęliście się przez ten czas?

Nieskromnie powiem, że cały czas się rozwijamy, przybywa trenerów i zawodników. Od 2012 roku mamy umowę o współpracy z GOSRiT-em Luzino. Zawodnicy stamtąd reprezentują zarówno wejherowski klub, jak i tamtejszy gminny klub, nam dzięki temu łatwiej jest o wsparcie gminy. Oprócz tego rok temu mieliśmy taki przełomowy moment – przenieśliśmy się na własną salę. Jest co prawda nieduża, ale po prostu dla lepszego komfortu trenujemy w mniejszych grupach.


Zuzanna Kalbarczyk i Paulina Stenka to zawodniczki o bardzo dobrych rokowaniach. Jak daleko mogą zajść?

Zuzia ma za sobą naprawdę wielki sukces – brąz Mistrzostw Świata. W światowym, najbardziej miarodajnym rankingu WAKO zajmuje obecnie pierwsze miejsce. Paulina Stenka zdobyła ostatnio kolejny tytuł Mistrza Polski, po raz pierwszy jako juniorka. Dobrze radzi sobie też Filip Stark, który rok temu zaczął startować jako junior i podobnie jak Paulina zdobył w Rydzynie tytuł Mistrza Polski.


Lista sukcesów Pana podopiecznych jest bardzo długa. Jakie są Wasze kolejne cele?

Chcemy się na pewno dalej rozwijać i z sukcesami szkolić młodych zawodników. Najbliższym dużym celem są Mistrzostwa Europy we wrześniu. Nie chcemy zbyt dużo mówić o oczekiwaniach wobec tak młodych zawodników, ale na pewno oni sami chcą walczyć w Macedonii o najwyższe cele.


Tagi: KTS-K GOSRiT Luzino


Opinie

* pola wymagane
Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27
28
29 30 31 01 02 03 04