Naukowcy z Texasu w PODR

Autor: GWE24.pl • 28 września 2015 10:20 • 0 • Oceń: 0

Spotkanie z naukowcami z Texasu w Stanach Zjednoczonych zorganizowano w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Lubaniu. Pięcioosobowej delegcji naukowców, którzy przyjechali do Polski pod koniec września przewodniczył dr Jim Mazurkiewicz z Texas A&M University.

2015-09-28_texas.jpg

Głównym celem spotkania były rozmowy dotyczące możliwości współpracy pomiędzy Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego, a Texsas A&M University. W trakcie spotkania zostały zaprezentowana dwie prezentacje tj. „Oferta rolnictwa i przetwórstwa w województwie pomorskim” oraz “Żywność wysokiej jakości szansą rozwoju Regionu”.

Gości zainteresowała mikrobiogazownia o mocy 10 kW  zlokalizowana w Lubaniu. Zasady jej funkcjonowania objaśnił gościom dr. Inż Robert Aranowski z Politechniki Gdańskiej. Tłumaczono, że mikrobiogazownia rolnicza w Lubaniu to przede wszystkim szansa na zieloną energię. Biogazownia w Lubaniu służy celom badawczym – będzie służyć do określania przydatności różnych substratów.

Kolejnym etapem spotkania był wyjazd do gospodarstwa wyspecjalizowanego w produkcji mleka w Nowym Barkoczynie. Właściciel gospodarstwa – Arkadiusz Kropidłowski oprowadził gości po nowoczesnej oborze wolnostanowiskowej na 150 krów dojnych.

 

 

 


Opinie

* pola wymagane
Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.