Nie śpij! To będzie noc inna niż wszystkie

Autor: WA • 18 maja 2017 11:55 • Wejherowo • 0 • Oceń: 0

Będzie można zobaczyć na co dzień niedostępne miejsca. W najbliższą sobotę zorganizowana zostanie Noc Muzeów. Moc atrakcji czeka na brodaczy, miłośników militariów, historii i kultury.

Noc muzeow026.JPG

Wielkimi krokami zbliża się wydarzenie, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród żądnych wrażeń. Wejherowska Noc Muzeów zorganizowana zostanie już po raz dziewiąty. Z tej okazji dla mieszkańców i przyjezdnych w stolicy powiatu wejherowskiego przygotowano mnóstwo atrakcji.


- Tradycyjnie sporo będzie się działo na Placu Jakuba Wejhera – zapewnia prezydent Krzysztof Hildebrandt. - W tym roku będzie można zapoznać się tam z eksponatami, które są na wyposażeniu Muzeum Techniki Wojskowej „Gryf”.


Zaprezentowane zostaną m.in. zabytkowa broń strzelecka, amunicja i wyposażenie saperskie. Dodatkowo przewidziany jest udział członków grup rekonstrukcyjnych w umundurowaniu, które odpowiadało będzie prezentowanym pojazdom. Atrakcji nie powinno zabraknąć też w ratuszu, który dla zwiedzających dostępny będzie w godz. od 19 do 24.


- W sali obrad zorganizowana zostanie wystawa, która będzie dotyczyła historii Morskiego Dywizjonu Lotniczego – informuje Krzysztof Hildebrandt. - Dodatkowo przygotowana będzie ekspozycja linorytów marynistycznych Henryka Baranowskiego. Zwiedzającym udostępniony zostanie też gabinet prezydenta.


Oglądać będzie można też nową salę historyczną, która prezentować ma Wejherowo okresu międzywojennego. Jak mówi Bogusław Suwara, sekretarz miasta, przygotowana została ona w hołdzie Teodorowi Bolduanowi – burmistrzowi Wejherowa, a także przedsiębiorcom i organizacjom, które przyczyniły się do rozkwitu grodu Wejhera.


W Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej noc z soboty na niedzielę upłynie pod znakiem brody. I to nie bez powodu, bo dwieście lat temu urodził się Florian Ceynowa, najsłynniejszy regionalny brodacz.


- W ten sposób z przymrożeniem oka nawiązujemy do jego dokonań – wyjaśnia Tomasz Fopke, dyrektor MPiMK-P w Wejherowie. - W związku z tym przygotowaliśmy wyjątkowo wyczesany program i atrakcji w bród. Zorganizowany zostanie m.in. konkurs sms'owy na znalezienie trzech brodatych pisarzy pośród naszych wystaw. Dodatkowo będzie można spotkać kobietę z brodą. Nie zabraknie też zajęć i gier dla najmłodszych.


Nadto na terenie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej odbędzie się koncert zespołu Fucus. W Pałacu Przebendowskich zorganizowane zostaną też promocje książek i albumu „Świątynie powiatu wejherowskiego”, a także wystawy malarstwa, rysunku, portretów pisarzy kaszubskich oraz widokówek. Odbędą się również m.in. kiermasz prac ceramicznych, prezentacja warsztatów terapii zajęciowej, a także pokaz stylizacji bród i zarostów.


Warto zaznaczyć, że w organizację Wejherowskiej Nocy Muzeów włączył się również Klasztor oo. Franciszkanów. Dzięki temu będzie istniała możliwość nocnego zwiedzania kalwaryjskich kaplic z przewodnikiem i zejścia do krypt klasztornych.


Tagi: Wydarzenia , wydarzenie , atrakcje , Noc Muzeów , zwiedzanie , Muzeum


Opinie

* pola wymagane
Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
29 30 31 01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 01 02