Podsumowanie sezonu luzińskich tenisistów

Artykuł użytkownika Autor: Waldemar Płotka • 9 sierpnia 2016 10:12 • 0 • Oceń: 0

W zakończonym sezonie 2015/16 tenisiści stołowi KTS-K GOSRiT Luzino rywalizowali w rozgrywkach indywidualnych jak i drużynowych.

Był to bardzo udany sezon, w którym tenisiści luzińskigo klubu zdobyli 6 medali w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego ( 1 złoty, 2 srebrne i 3 brązowe). W klasyfikacji współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży organizowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki KTS-K GOSRiT zajęło 6 miejsce w województwie a 1 w powiecie, co należy uznać za sukces.

Jednak największym osięgnięciem w mijającym sezonie należy uznać zdobycie brązowego medalu Magdy Płotka w Mistrzostwach Polski LZS w Pleszewie. Ponadto luzińskie zawodniczki Magda i Katarzyna Płotka wystąpiły we wszystkich GRAND PRIX Polski oraz Mistrzostwach Polski (Ostróda, Kraków, Luboń, Drzonków, Łomża, Nadarzyn, Krosno). W rozgrywanych Mistrzostwach Polski w Ostródzie Katarzyna zajęła 9 miejsce w grze mieszanej. Oprócz tego Magda i Kasia reprezentujące luzińskie Gimnazjum zdobyły 6 miejsce w finale Ogólnopolskiej Gimnazjady w Drzonkowie (woj, lubuskie), za które w nagrodę otrzymały sprzęt sportowy ufundowany przez dyrektora gimnazjum p. Kazimierza Bistroń.

W IV lidze pomorskiej KTS-K GOSRiT LUZINO zajął V miejsce. Dzięki Wójtowi Gminy Luzino p. Jarosławowi Wejer odbył się kolejny GRAND PRIX LUZINA.

Działalność sekcji została rownież dofinansowana przez Gminę Luzino. Osobne podziekowania należą się dyrektorowi GOSRiT p. Piotrowi Klecha, który zapewnił optymalne warunki do treningu luzińskim tenisistom stołowym.