Pomorze potęgą siatkówki!

Autor: Krzysztof Grajkowski • 15 maja 2017 11:39 • Rumia • 0 • Oceń: 0

W Nowej Soli odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Szkolnej. Wygrało województwo pomorskie, a wielki udział w tym sukcesie miał APS Rumia.

rumia siatkowka.jpg
O wysokiej pozycji rumskiej siatkówki doskonale mówi fakt, że spośród 12 zawodniczek wojewódzkiej kadry aż 7 siatkarek (Kamila Bryła, Paulina Damaske, Weronika Konefke,  Anna Korth, Katarzyna Paczuła, Weronika Szlagowska i Julia Trościanko) reprezentuje na co dzień Akademię Piłki Siatkowej. Więcej – doceniony został też rumski trener, Robert Sawicki. To on poprowadził pomorskie siatkarki do sukcesu.

Turniej zaczął się od rozgrywek grupowych. Województwa warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie i zachodniopomorskie nie miały szans z podopiecznymi Roberta Sawickiego. Pierwszy set pierwszego meczu był niezwykle zacięty (26:24 dla Pomorza), ale we wszystkich kolejnych partiach nie było wątpliwości, kto w tej grupie jest najlepszy. 3 razy 2:0 wygrały siatkarki z naszego województwa, jak burza przechodząc przez pierwszą fazę rozgrywek.

W ćwierćfinałach grało się do trzech wygranych setów, ale nie wpłynęło to na dyspozycję siatkarek z Pomorza. Kolejna przeszkoda, jaką było województwo opolskie, była trudna do pokonania – pierwszy i trzeci set były niezwykle wyrównane, ale ostatecznie to podopieczne Roberta Sawickiego były lepsze i z wynikiem 3:0 zameldowały się w półfinale.

Przeciwnikiem Pomorza w walce o finał był Śląsk. I znów okazało się, że na drużynę, której trzon stanowią reprezentanci Rumi nie ma w Nowej Soli mocnych. Trzy wyraźnie wygrane sety (25:20, 25:16, 25:19) pokazały, że miejsce siatkarek z północy jest w finale, gdzie rywalem było wojewódzkie łódzkie.

Mecz o złoty medal zaczął się dobrze dla Pomorza – wygraną 25:20 w pierwszej partii. Później reprezentantki województwa łódzkiego pokazały, że nie znalazły się w finale przypadkowo  - doprowadziły do stanu 1:1 w setach. Potem Pomorze potwierdziło, że jest najlepsze w Polsce – wygrało dwa ostatnie sety i w znakomitym stylu zakończyło turniej zwycięstwem.

Wobec takiej dyspozycji zawodniczek z naszego województwa nie było zaskoczeniem, że otrzymały one wszystkie nagrody indywidualne. Najlepszą blokującą została wybrana Diana Dąbrowska (Orzeł Malbork), najlepszą przyjmującą Weronika Szlagowska (APS Rumia), MVP turnieju została Paulina Damaske.

Tagi: APS Rumia


Opinie

* pola wymagane
Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.