Rozpoczęły się I komunie święte

Autor: DD • 13 maja 2017 09:00 • Region • 3 • Oceń: 5

Rozpoczynają się uroczystości pierwszych komunii świętych dzieci klas drugich lub trzecich. Chłopcy i dziewczynki po raz pierwszy w pełni uczestniczą w eucharystii.

komunia-1.jpg

Pierwsza komunia święta to dla dziecka i dla jego rodziców szansa na przeżycie wielkiego święta miłości Boga do człowieka. Eucharystia wraz z komunią świętą jest niezwykłym darem Boga, który pragnie być pokarmem dla człowieka w wymiarze życia doczesnego.


Pierwsza komunia święta to też spory wydatek. Rodzice muszą dziecko ubrać w albę, sukienkę lub garnitur komunijny, zorganizować przyjęcie, wynająć fotografa lub kamerzystę i skorzystać z fryzjera. Dla gości wyzwaniem jest prezent, który trzeba podarować komunikantowi. Co najczęściej dajemy na pamiątkę Pierwszej Komunii?


Tegoroczne hity prezentowe to: złota lub srebrna biżuteria, zegarek, rower, tablet, aparat fotograficzny, telefon komórkowy, laptop, Biblia, kurs edukacyjny lub pieniądze.


Pierwsza komunia nieodłącznie wiąże się z białym kolorem – to symbol tego wydarzenia. I dlatego, by podkreślić wagę święta, warto skupić się na kwiatach białych, a przynajmniej je uczynić podstawą bukietów

Do każdego upominku warto dołączyć specjalną kartkę komunijną i bukiecik kwiatów. Pierwsza Komunia nieodłącznie wiąże się z białym kolorem. Najlepsze są stokrotki, margaretki i rumianek.

Pierwsza Komunia nieodłącznie wiąże się z białym kolorem – to symbol tego wydarzenia. I dlatego, by podkreślić wagę święta, warto skupić się na kwiatach białych, a przynajmniej je uczynić podstawą bukietów. Najlepsze są stokrotki, dobrze się kojarzą i przywołują miłe wspomnienia z dzieciństwa – rosną na każdej łące i to z nich dziewczynki plotą pierwsze wianki na głowę.

Podobne do nich są margerytki i rumianekhttp://mowimyjak.se.pl/styl-zycia/uroczystosci/jakie-kwiaty-na-i-komunie,87_41324.html

Tagi: I I Komunia


Opinie

* pola wymagane

Oceń: 4 0
Ryś
(2017-05-14 19:28)
Dziewczynki w welonach do komunii ? Festiwal próżności polskiego pseudo katolicyzmu - komunia na 100 fajerek a diabeł w domu mieszka.

Oceń: 2 0
parafianin
(2017-05-14 21:32)
bieda z nędzą na pokaz , żenada w kościele .

Oceń: 0 0
BLONDI
(2017-05-15 08:03)
PRZECIEŻ TO NIE JEST ZDJĘCIE Z POLSKIEGO KOŚCIOŁA 1

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.