Trójmiejska Manifa Kobiet

Autor: GWE24.pl • 23 lutego 2016 08:00 • 0 • Oceń: 0

W sobotę, 5 marca o godz. 15:00 na Placu Solidarności w Gdańsku rozpocznie się Manifa łącząca w sobie stacjonarny wiec z pełnym niespodzianek happeningiem.

2016-02-24_manifa_2016_a3_plakat.jpg

Manifa Trójmiejska organizowana z okazji 8 marca to święto demokracji. Rokrocznie skłania nas do publicznego przywołania zapisów Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, które gwarantują „równe prawa kobiet i mężczyzn do kształcenia, zatrudnienia i awansów, do jednakowego wynagradzania za pracę jednakowej wartości, do zabezpieczenia społecznego oraz do zajmowania stanowisk, pełnienia funkcji oraz uzyskiwania godności publicznych i odznaczeń” (art.33.). Konstytucja RP odnosi się też do łamania praw człowieka, mowy nienawiści i deptania godności ludzkiej, głosząc w art. 32, że „nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny”.

Członkinie i członkowie Trójmiejskiej Akcji Kobiecej pragną wyrazić kobiecą solidarność właśnie dlatego, że już czas najwyższy, by to zrobić – jest rok 2016. W trakcie wiecu w miejscu symbolicznym, na Placu Solidarności w Gdańsku, każda osoba będzie miała okazję upomnieć się o przestrzeganie Konstytucji oraz pokazać swoją solidarność. W programie wydarzenia znajdą się wystąpienia reprezentantek i reprezentantów różnorodnych środowisk: kultury, nauki, biznesu. Ponieważ jest rok 2016, Trójmiejska Akcja Kobieca sięgnie także po mniej konwencjonalne środki wyrazu. Wspólne celebrowanie solidarności kobiet odbędzie się z udziałem Chóru TAK, Samba Rhythms of Resistance Trójmiasto oraz innych środowisk w sobotę, 5 marca w godz. 15:00-16:30 na Placu Solidarności w Gdańsku.


Opinie

* pola wymagane
Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.