Tytani zwyciężają!

Autor: Krzysztof Grajkowski • 13 grudnia 2016 • Wejherowo • 0 0

W meczu II ligi piłki ręcznej Tytani Wejherowo pokonali drużynę AZS Bydgoszcz. Żółto-czerwoni dokonali ważnego przełamania, a dzięki tej wygranej w najlepszy możliwy sposób pożegnali się z kibicami – był to ostatni mecz wejherowian na ich hali w tym roku. Świetne zawody rozegrał strzelec 11 bramek – Przemysław Warmbier, ale także cały zespół, który przez cały mecz kontrolował wynik.

Leszek Spigarski

AZS Bydgoszcz przed meczem w Wejherowie był na 11. pozycji, zaś Tytani byli na 6. miejscu w tabeli i, nie ma co ukrywać, to oni byli faworytami tego meczu.

Rzucanie zaczęli zawodnicy gości. Chwilę po bramce dla bydgoszczan trafieniem z rzutu karnego odpowiedział Przemysław Warmbier. Potem dalej mieliśmy okres wyrównanej gry, jedni i drudzy na przemian zdobywali bramki. W 11. minucie Michał Jankowski trafił dla Tytanów i było 5-3, a więc pierwszy raz wejherowianie wyszli na dwubramkowe prowadzenie. AZS walczył jednak i odpowiedział swoim trafieniem. Było 6-5 dla gospodarzy, kiedy udało się Tytanom odskoczyć swoim rywalom – zdobyli 4 bramki z rzędu dzięki okresowi dobrej gry w obronie i skutecznym atakom. Potem mieliśmy grę bramka za bramkę, co pomagało Tytanom w kontrolowaniu wyniku. W drużynie gości skuteczny był Łukasz Wódczak. Piotr Jankowski strzelił gola na 13-7 i wydawało się, że Tytani są bliscy wypracowania sobie wysokiej przewagi, ale przebudzili się zawodnicy z Bydgoszczy – odpowiedzieli dwiema bramkami, a gdy wejherowianie zdobyli 14. bramkę, znów AZS zanotował dwa trafienia, zmniejszając swoją stratę do trzech bramek. W końcówce rozstrzelali się goście, Tytani starali się rewanżować, ale do przerwy przewaga nieco stopniała i wynik brzmiał 15-13 dla gospodarzy.

Drugą połowę od celnego rzutu na 16-13 zainaugurowali Tytani. Jednak zaraz potem wyższy bieg wrzucili piłkarze AZS i wrócili do tego, co zaczęli przed przerwą, czyli do gonienia wyniku. Było już 17-16, kiedy świetną serię znów zaliczyli Tytani. W kilka minut po dwa razy trafili: Przemysław Warmbier oraz Piotr Jankowski. Bramką odpowiedzieli goście, a po chwili podyktowany został rzut karny dla bydgoszczan, który na bramkę zamienił Patryk Kowalczyk. Bramką za bramkę rewanżowali się jedni drugim i po 45 minutach było 23-20 dla Tytanów. Wtedy ważne trafienie zaliczył Jakub Łosiński, a później karnego wykorzystał Warmbier, dając pięciobramkowe prowadzenie. Im bliżej było końca spotkania, tym lepiej grali gospodarze, przybliżając się do wygranej. Obyło się bez większych nerwów w końcówce – ostatecznie Tytani wygrali z AZS Bydgoszcz 32-25.

Tytanów czeka ostatni mecz w tym roku – w najbliższą niedzielę o 11:00 zagrają w Gdańsku z Wybrzeżem.

Tytani Wejherowo – AZS Bydgoszcz 32-25

Dla Tytanów bramki zdobyli: Przemysław Warmbier (11), Krzysztof Brzeski (4), Tomasz Turek (3), Piotr Jankowski (3), Michał Jankowski (2), Jakub Smoliński (2), Wojciech Bona (2), Kamil Wicki (1), Rafał Wicki (1), Remigiusz Sałata (1), Jakub Łosiński (1) oraz Mariusz Naczke (1).