„Z książką na start” w Redzie

Artykuł użytkownika Autor: Gosia • 21 września 2016 00:00 • Reda • 1 • Oceń: 0

Bibliotekarze w całym kraju zachęcają przedszkolaków do czytania. W akcję „Z książką na start” zaangażowała się między innymi redzka biblioteka. Z okazji inauguracji przedsięwzięcia w placówce zorganizowane zostało wyjątkowe wydarzenie.

micha_kaczmarek2_1024x528.jpg

- Biblioteka w Redzie przystąpiła do projektu 1 września – informuje Bożena Natzke, dyrektor placówki. - Inauguracja miała miejsce w miniony piątek, kiedy to nasza placówka na kilka godzin przekształciła się w „Zaczarowany Świat Juliana Tuwima”. Na dzieci czekały liczne atrakcje, m.in. inscenizacje bajek Tuwima przedstawione przez bajkowe postaci, w które wcielili się pracownicy biblioteki i przedstawiciele urzędu miejskiego oraz niektóre dzieci.

 

Koordynatorzy przedsięwzięcia zachęcają przedszkolaków i ich rodziców do wspólnego spędzania czasu na czytaniu książek i wizytach w bibliotekach. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku od 0 do 6 lat. Ma on na celu pokazanie, że istnieją inne sposoby spędzania razem wolnego czasu, niż siedzenie przed telewizorem. Organizatorzy zachęcają do wspólnego czytania, które daje dzieciom możliwość własnej interpretacji rzeczywistości zawartej w książkach. Rodzicom stwarza okazję do rozmów o książkach i ich bohaterach, a tym samym nawiązywania bliższych relacji z dziećmi.

 

- W ramach akcji dzieci otrzymały już pakiety startowe, czyli kartę biblioteczną, paszport biblioteczny małego czytelnika, książeczkę oraz słodką niespodziankę – mówi Bożena Natzke. - Wszystkiemu przyglądał się żółw Hugo, który jest maskotką akcji „Z książką na start”.

 

W Paszport Młodego Czytelnika będzie wbijana pieczątka za każdym razem, gdy dziecko odwiedzi jedną z bibliotek, biorących udział w projekcie i wypożyczy książkę. Gdy uzbiera określoną regulaminem liczbę pieczątek, otrzyma imienny dyplom. W skład Pakietu Startowego wchodzi też inny, niezwykle ważny element – książka dopasowana do wieku i zainteresowań młodego czytelnika. Warto pamiętać, że dla wielu dzieci będzie to ich pierwsza własna książka.


Opinie

* pola wymagane

Oceń: 0 0
GeorgeAxolf
(2017-04-29 04:47)
I very like your site and I recomend it to my parents, if you want your can look at my website <a href="http://dziw.eu/metale7/">http://aavamobile.pl/proces-odzyskiwania-srebra/ </a> You will love this website.

Uwaga! Publikowane poniżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. GWE24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz jest obraźliwy, wulgarny lub łamie inne normy, prosimy zgłosić naruszenie.
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
27 28 29 30 31 01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
30