Zmierzyły się na boisku

Autor: Bartłomiej Woźniak / KG • 16 maja 2017 13:33 • Rumia • 0 • Oceń: 0

Na boisku „Orlik” w Rumi odbył się Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłce Nożnej Dziewcząt 6 – osobowej.

Zawody, które odbyły się w zeszły piątek te były eliminacją do Finału Wojewódzkiej Gimnazjady, który odbędzie się 18.05.2017 roku również w Rumi. W rywalizacji wzięły udział 4 drużyny, które reprezentowały powiaty: wejherowski, kartuski, pucki oraz lęborski. Zwycięzcą turnieju został zespół z Gimnazjum nr 2 w Lęborku, który w decydującym o awansie meczu pokonał ekipę z Sulęczyna.  Mecz stały na wysokim poziomie i były bardzo emocjonujące. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał: Referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami oraz dyplomami. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:

I miejsce –  Gimnazjum nr 2 w Lęborku

II miejsce – Gimnazjum w Sulęczynie

III miejsce – Gimnazjum nr 1 w Rumi (Kamila Celmierowska, Patrycja Dysarz, Monika Formella, Maja Górska, Klaudia Hinz, Sara Kamińska, Kinga Kreft, Wiktoria Kuchta, Wiktoria Mucek, Natalia Żurawska, opiekun drużyny – Maciej Jaworski)