REKLAMA

Nowe zarzuty dla "Krystka" i Marcina T.

14:05, 11.07.2017 | K.G
REKLAMA
Skomentuj

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku przedstawiła kolejne zarzuty Krystianowi W. Mężczyzna miał popełnić 42 przestępstwa, oskarżony jest tez inny mężczyzna.

Dotychczas "Krystkowi" przedstawione zostały 34 zarzuty, dzisiaj prokuratura dodała do tego kolejnych 8 czynów. 6 z nich to przestępstwa o charakterze seksualnym:

- dwa dotyczą doprowadzenia przemocą tej samej małoletniej pokrzywdzonej do obcowania płciowego,

- dwa dotyczą usiłowania doprowadzenia przemocą małoletnich pokrzywdzonych do obcowania płciowego,

- jeden dotyczy nakłonienia małoletniej pokrzywdzonej do uprawiania prostytucji i czerpania z tego procederu korzyści majątkowej przez podejrzanego,

- jeden dotyczy obcowania płciowego z małoletnią poniżej 15 roku życia.

Krystian W. miał też ukryć prawo jazdy, wcześniej zgłaszając dokument jako utracony, ponadto miał wyłudzić kredyt i pożyczkę (40 tysięcy złotych) na podstawie podrobionego zaświadczenia o zatrudnieniu.

"Krystek" przesłuchany przez prokuratora 10 lipca stycznia 2017r nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw. Odmówił złożenia wyjaśnień.

W toku postępowania, do chwili obecnej Krystianowi W. łącznie zarzucono popełnienie 42 przestępstw na szkodę 27 osób pokrzywdzonych oraz na szkodę banku i Skarbu Państwa.

-Zarzuty postawione Marcinowi T. uzupełnione zostały o trzy kolejne czyny, w tym dwa dotyczą obcowania płciowego z małoletnimi w zamian za korzyści majątkowe, a jeden doprowadzenia małoletniej do obcowania płciowego w zamian za korzyść majątkową – wyjaśnia Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Wcześniejsze zarzuty jakie usłyszał Marcin T. dotyczyły obcowania płciowego z małoletnimi w zamian za korzyści majątkowe, w tym jedna z małoletnich miała poniżej 15 lat.

Podejrzany przesłuchany 11 lipca 2017 roku nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów. Odmówił złożenia wyjaśnień.

Grozi mu od lat 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

(K.G)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018