REKLAMA

Akcja reanimacyjna w centrum miasta

15:36, 11.08.2017 | A.W
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Dorota

Kilkanaście minut trwała walka o życie mężczyzny o nieustalonej dotąd tożsamości, który znajdował się pod wpływem alkoholu. Dramat rozegrał się na ulicy Wałowej w Wejherowie.

Do zdarzenia doszło w piątek przed godz. 11. Z informacji rzecznika prasowego spółki Szpitale Pomorskie wynika, że do nieprzytomnego mężczyzny wezwany został zespół karetki reanimacyjnej.

- Zgodnie z obowiązującymi standardami podjęta została akcja reanimacyjna – mówi Małgorzata Pisarewicz. - Po dwunastu minutach udało się przywrócić czynności życiowe. Mężczyzna przewieziony został do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Obecnie jest nieprzytomny i leży pod respiratorem z własną akcją serca.

Pracownikom Szpitalnego Oddziału Ratunkowego na razie nie udało się ustalić tożsamości mężczyzny. Z relacji świadków zdarzenia wynika, że nie stronił on od alkoholu i często można było natknąć się na niego, gdy znajdował się w stanie nietrzeźwości. Czy akcja ratownicza w centrum miasta należała do nadzwyczajnych sytuacji? Skądże znowu.

- Do tego typu sytuacji dochodzi nawet kilka razy dziennie - informuje Małgorzata Pisarewicz ze Szpitali Pomorskich. - Dla zespołu ratownictwa medycznego nie ma znaczenia, czy jest to osoba bezdomna albo znajdująca się pod wpływem alkoholu. W takich sytuacjach po prostu liczy się ludzkie życie.

(A.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

MieszkoMieszko

5 0

Na szczęście udało się uratować kolejne życie, tylko czy ta osoba to doceni? 18:02, 11.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


PiterPiter

0 0

uważaj, żeby ciebie nie trafiło - kodomito. 15:24, 14.08.2017


REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018