Zamknij
REKLAMA

Święto żądnych przygód, czyli „Wanoga 2017”

12:05, 08.10.2017 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Prelekcje i warsztaty podróżnicze, imprezy rekreacyjne oraz wystawa fotografii. Od piątku do niedzieli w Wejherowie trwa kolejna edycja Festiwalu Przygody „Wanoga”. Impreza cieszy się nadzwyczaj dużym zainteresowaniem.

- Myślę, że frekwencja jest bardzo wysoka, bo to już szósta edycja imprezy – mówi Michał Witkiewicz, dyrektor Festiwalu Przygody „Wanoga”. - Coraz więcej osób dowiaduje się, że tu warto się pojawić i wysłuchać ciekawych prezentacji. To spowodowało, że wykupione zostały wszystkie bilety na sobotnie prelekcje, a na niedzielę jest obecnie niewiele wolnych miejsc.

Festiwal Przygody „Wanoga” to wyjątkowe przedsięwzięcie, które rozbudza wśród mieszkańców potrzebę odkrywania świata. Do poznawania bliższych i dalszych zakątków globu w tym roku zachęcał m.in. Marek Arcimowicz, długoletni fotograf National Geographic, który opowiadał o planie zdjęciowym programu „Kobieta na krańcu świata” Martyny Wojciechowskiej. Wybitni podróżnicy mówili nie tylko o wyprawach do odległych krain, ale i o sile ducha, woli walki, chęci odkrywania oraz zdobywania.

- Prelekcjom w ramach Festiwalu Przygody „Wanoga” miałam okazję przysłuchiwać się nie po raz pierwszy – zapewnia Dominika, studentka z okolic Wejherowa. - Organizatorom tego przedsięwzięcia udaje się zapraszać prawdziwych pasjonatów, którzy o swoich wyprawach opowiadają z taką pasją, że słucha się tego z zapartym tchem.

Festiwal Przygody „Wanoga” wystartował w piątek i rozpoczął się od bloków szkolnych. W ramach kolejnych dni imprezy zorganizowane zostały imprezy integracyjne, warsztaty świadomego podróżowania i prelekcje podróżnicze. Dodatkowo odbyła się wystawa fotografii i działała sala zabaw dla dzieci. Nie zabrakło też konkursów z nagrodami, strefy gier i stoiska z literaturą podróżniczą.

(A.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

anonimanonim

0 0

"żądnych" bo "żądza" Redaktorze. 10:41, 11.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone