Zamknij
REKLAMA

Zostali pełnoprawnymi uczniami ZSP w Redzie

14:34, 11.10.2017 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Zapewniali wypełniać obowiązki ucznia, rozsławiać dobre imię szkoły i zdobywać wysokie wyniki w nauce. Pierwszoklasiści Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie zostali pełnoprawnymi uczniami.

W uroczystości, która zorganizowana została na terenie placówki, uczestniczyli nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale także rodzice i przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Wejherowie.

- W szkole, którą mam zaszczyt prowadzić od 2015 roku, bardzo duży nacisk kładziemy na wychowanie patriotyczne – mówiła podczas uroczystości Dorota Nowicka-Klimowicz, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie. - Kształtowanie postaw patriotycznych służy identyfikacji narodowej i kulturowej, a także przygotowuje do życia w społeczeństwie (…). Trzeba stopniowo budować patriotyzm, bo patriotą nikt z nas nie jest od urodzenia.

W redzkim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w tym roku edukację rozpoczęło 210 pierwszoklasistów. To uczniowie liceum i technikum, którzy kształcą się w kilku zawodach.

- Cieszę się ogromnie, że mogłam dzisiaj się z Wami spotkać i pogratulować Wam wyboru, ale też przede wszystkim życzyć Wam osiągnięcia tych celów, które sobie wyznaczyliście – mówiła do zebranych Gabriela Lisius, starosta wejherowski. - Życzę Wam też nawiązywania nowych znajomości, wspaniałych relacji z rówieśnikami, bo przecież pobyt w szkole to nie tylko nauka.

Warto zaznaczyć, że uroczystość ślubowania połączona została z oficjalnym otwarciem nowoczesnej pracowni komputerowej przygotowanej do kształcenia w branży kreatywnej, o czym szerzej poinformujemy w osobnym artykule.

(A.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018