Zamknij
REKLAMA

Powstała nowoczesna pracownia komputerowa

11:56, 12.10.2017 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Wyposażona została w siedemnaście zestawów komputerowych najwyższej klasy. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie oficjalnie otwarta została nowoczesna pracownia komputerowa.

- Głównym celem modernizacji tej pracowni zawodowej było fachowe przygotowanie uczniów w dziedzinie multimedii i to nie tylko oparte na teorii, ale także przede wszystkim na praktyce. Bardzo nam zależy na tym, aby nasza młodzież posiadała te umiejętności, które pozwolą kształtować świat multimediów, czyli świat obrazu, dźwięku i światła, bo w przyszłości te branże kreatywne chcielibyśmy właśnie w naszej szkole rozwijać – mówiła podczas uroczystości otwarcia pracowni Dorota Nowicka-Klimowicz, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie. - W imieniu całej społeczności chciałabym bardzo podziękować zarządowi powiatu wejherowskiego za wyasygnowanie środków na nową pracownię. Jest to dla nas niezmiernie ważne.

Sala została wyposażona w siedemnaście uczniowskich stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, z których każde zawiera oprócz dysku SSD dodatkowy dysk o pojemności 2TB do magazynowania danych, filmów, zdjęć i materiałów dźwiękowych. Zestawy komputerowe wyposażone zostały w procesory Intel Core i7 oraz wydajne karty graficzne. Dodatkowym uzupełnieniem każdego zestawu jest 25’’ monitor, klawiatura i mysz ergonomiczna. Warto zaznaczyć, że inwestycję o wartości 125 tys. zł w całości sfinansowało Starostwo Powiatowe w Wejherowie.

 

(A.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018