REKLAMA

Ranking szkół. Jak wypadły placówki z powiatu?

13:54, 11.01.2018 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Perspektywy opublikowały najnowszy ranking liceów i techników z całego kraju. Jeżeli chodzi o powiat wejherowskich, to kapituła doceniła Technikum nr 1 im. Boh. Załogi ORP w ZSP nr 2 z Wejherowa i Salezjańskie LO im. św. Jana Bosko w Rumi.

Miesięcznik Perspektywy każdego roku publikuje ranking najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w kraju. Znajduje się w nim 500. liceów i 300. techników. W tym roku zestawienie utworzone zostało po raz 20.

- Pokazujemy szkoły, w których warto się uczyć. I nie chodzi tylko o czołową piętnastkę najlepszych liceów oraz dziesiątkę najlepszych techników, które honorujemy podczas gali rankingu. Z tabel, które publikujemy, można odczytać znacznie więcej: która szkoła od lat utrzymuje wysoką formę, a która wspina się coraz wyżej w zestawieniu. Gdzie najlepiej wypada matura z matematyki, a gdzie jest najwięcej laureatów olimpiad. To wiedza na wagę życiowego sukcesu – zapewniają twórcy rankingu.

Wśród najlepszych Liceów Ogólnokształcących znalazło się Salezjańskie LO im. św. Jana Bosko z Rumi, które uplasowało się na 386. pozycji. Tym samym rumska placówka otrzymała tytuł „Brązowej Szkoły”, czyli brązowy znak jakości szkoły miesięcznika Perspektywy.

Wśród 300. najlepszych techników znalazło się Technikum nr 1 im. Boh. Załogi ORP w ZSP nr 2 w Wejherowie, które uplasowało się 296. pozycji. W ubiegłym roku wejherowskie technikum znalazło się na 294. miejscu, a dwa lata wcześniej na 71.

(A.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018