Zamknij
REKLAMA

26. Finał. Tym razem zagrają dla noworodków

12:55, 12.01.2018 | R.K
REKLAMA
Skomentuj

W ostatnich latach podczas Finałów WOŚP pieniądze zbierane były z przeznaczeniem na sprzęt medyczny dla dzieci oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W tym roku „na celowniku” Orkiestry znalazły się noworodki.

- Skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – wyjaśnia Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP - Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć zarząd naszej fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować.

Jak co roku podczas Finału, który w całej Polsce odbędzie się w najbliższą niedzielę 14 stycznia, zorganizowane zostanie mnóstwo wydarzeń: koncerty, pokazy, występy, licytacje i wiele, wiele innych. A co będzie się działo w powiecie wejherowskim?

 

Wejherowo

Zbiórkę datków pieniężnych do oznakowanych puszek WOŚP w godzinach od 9.00 do 17.30 na ulicach miasta i w miejscach, gdzie odbywać się będą orkiestrowe imprezy, prowadzić będzie 70 wolontariuszy z identyfikatorami. W tym roku pierwszy raz uruchomione zostały Sztabowe Skarbony Stacjonarne, które ustawione będą w Sklepie Tygrysek, Sali zabaw Crocolandia i Crocusiowy Zamek oraz w Sklepie Princesca.pl.

Akcji towarzyszyć będzie tradycyjnie cykl imprez w Filharmonii Kaszubskiej. W programie artystycznym tegorocznego Finału są m.in.: występy Studia Tańca „Rytm – Dance”, reprezentacji grupy choreograficznej pod kierunkiem Elżbiety Czeszejko i Klubu Tanecznego Świat Tańca. Na koniec zagra zespół Bratoteka. Wokół Filharmonii powstanie zimowy obóz militarny grupy 10th Shadows wraz z wystawą stacjonarną sprzętu wojskowego, pokaz umundurowania oraz wyposażenia operatorów grupy. Wystawione zostaną pojazdy wojskowe Stowarzyszenia Militarni Gniewino i wiele innych niespodzianek militarnych. Nie zabraknie wojskowej grochówki.

W holu głównym spotkać będzie można masażystów oraz wolontariuszy ze Szkoły Społecznej wraz z wykonanymi przez nich „Skarpeciakami”, będzie można skorzystać z fotobudki Photonasa. Szpitale Pomorskie – Szpital Specjalistyczny w Wejherowie będzie obsługiwał w WCK stanowiska do badania glukozy i ciśnienia, a w Centrum Handlowym Kaszuby obsłużą stoisko z możliwością badania glukozy oraz ciśnienia tętniczego, a także pokazy pierwszej pomocy.

Impreza w budynku Filharmonii Kaszubskiej ponownie będzie podzielona na osobne bloki obejmujące kilka prezentacji i występów.

Blok nr 1 - od godz. 12.30 do 13.20: aukcja na sali głównej oraz prezentacja sekcji tanecznych Elżbiety Czeszejko; blok nr 2 - od godz. 13.40 do 15.10: sekcja perkusji, studio tańca Rytm Dance, teatr ruchu Mo-She, studio piosenki i wokalu; blok nr 3 od godz. 15.30 do 16.00 - zaespół taneczny Świat Tańca; blok 4 - od godz. 16.30: koncert zespołu Bratoteka.

Na każdy z bloków obowiązują osobne bezpłatne wejściówki dostępne w kasach Wejherowskiego Centrum Kultury.

 

Rumia

Rumskie obchody, jak co roku, będą miały miejsce w hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia.

- Startujemy już od godziny 14:00. W programie przygotowaliśmy wiele atrakcji. m.in.: pokazy taneczne, występy wokalne i instrumentalne, kawiarenka, zamki dmuchane dla dzieci, punkt pokazowo-pomiarowy PCK oraz licytacje. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców, którzy chcą razem z nami spędzić ten dzień – zachęca Jolanta Król, pełniąca obowiązki dyrektora MOSiR.

Finał WOŚP tradycyjnie zakończy światełko do nieba o godzinie 20:00. W zeszłym roku w Rumi udało się zebrać 61 tys. 960 zł 50 gr. Czy w 2018 rumski sztab pobije ten rekord?

 

Reda

Do akcji tradycyjnie już dołączyła Fabryka Kultury (czyli Miejski Dom Kultury w Redzie), w której przez cały dzień odbywać się będą koncerty, pokazy ratownictwa medycznego oraz działać będzie kawiarenka.

W programie: występy dziecięce, na scenie zaprezentują się: Krzysztof Kreft, Przemek Bruhn, Gracjan Gołębiewski, Redzka Orkiestra Dęta i Izzy Rockers.

Pomiędzy występami odbędą się oczywiście licytacje. Podczas 26. Finału WOŚP w Fabryce Kultury licytować będziemy z: Crazy Carts, Restauracją Piccolo Mulino, Cukrownią, AquaPark Reda, kawiarnią Młynek i Kawa, fryzjerem dziecięcym Ciocia Ciach Ciach, studiem Czarna Zebra, pracownią ceramiki RA, pracownią Esy Floresy i wieloma innymi. Na koniec - „Światełko do nieba”!

 

Gmina Szemud

W Szemudzie w ramach 26. Finału WOŚP zmierzą się najwięksi siłacze. W hali widowiskowo-sportowej rozegrany zostanie Halowy Puchar Polski Strongman. Sędziować go będzie legenda tego sportu Mariusz Pudzianowski. Impreza odbędzie się w godzinach od 15:30 do 20:00.

Będzie też pokaz gimnastyki artystycznej z udziałem olimpijki Anny Kwitniewskiej oraz Formacja Taneczna GALAXY, trenująca pod jej kierunkiem. Zagra Orkiestra Dęta „Kręgiel Band" a wieczorem - „Śświatełko do nieba”.

Dla najmłodszych przygotowano zawody sportowe a wśród nich Strongman - junior. Wszystkie wrażenia będzie można uwiecznić w fotobudce. Już od rana w całej gminie Fan Club małego fiata z Przetoczyna będzie zapraszał do hali w Szemudzie, gdzie po południu będzie można fantazyjnie polakierować kultowego malucha.

 

Gmina Choczewo

W Choczewie Finał WOŚP odbędzie się w sali sportowej tutejszej szkoły. Rozpoczęcie imprezy zaplanowano na godz. 13.30, a w programie znalazły się: blok artystyczny przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej w Choczewie, o godz. 14:00 występ zespołu „Farba”, występ artystyczny przygotowany przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ciekocinie, pokaz ratownictwa i pierwszej pomocy (OSP Choczewo).

O godz. 15.40 rozpocznie się licytacja, o godz. 16.00 występ artystyczny - Jakub Zarzeczny i Kornel Konopka, o godz. 16.20 druga licytacja, zaś o godz. 16.40 - Pokaz Siłaczy Pomorza. Kolejna licytacja zaplanowana jest na godz. 17.00, następnie odbędzie się występ (Ada Knapińska i Aleksandra Stoińska), kolejna licytacja i o godz. 18.00 występ Pauliny Lademan. Na scenie wystąpi także Przemek Bruhn – Kaszubski Idol 2016, a o godz. 20:00 poszybuje „Światełko do nieba”.

Na ulicach przez cały dzień kwestować będą wolontariusze.

(R.K)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone