Zamknij
REKLAMA

Wielomilionowe oszczędności samorządów

10:56, 17.04.2018 | K.G
REKLAMA
Skomentuj

Wczoraj odbyło się uroczyste podpisanie dokumentu dotyczącego współpracy stowarzyszenia Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Uroczyste podpisanie dokumentu odbyło się w siedzibie stowarzyszenia, które mieści się przy ulicy Długi Targ 39/40 w Gdańsku. Do współpracy zostało zaproszonych 57 samorządów, w tym Rumia, którą reprezentował burmistrz Michał Pasieczny.

Spotkanie było nie tylko okazją do podpisania dokumentu w sprawie dalszej współpracy, ale również do podsumowania dotychczasowych działań. W minionym roku samorządy z regionu zakupiły wspólnie m.in. paliwo do samochodów, gaz ziemny, olej opałowy czy energię elektryczną, co pozwoliło na obniżenie kosztów niektórych usług nawet o kilkadziesiąt procent.

Samorządy zrzeszone w Obszarze Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot już siódmy rok z rzędu dokonują grupowych zakupów usług. Tylko w 2017 roku udało się zaoszczędzić w ten sposób prawie 37 mln zł. Największe oszczędności generuje wspólna dostawa energii elektrycznej. Dzięki tym zakupom zaoszczędzonych zostało blisko 30 mln zł. Środki te samorządy mogą przeznaczyć na realizację innych zadań publicznych.

(K.G)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone