Zamknij
REKLAMA

Nowa linia promowa z Gdyni

15:00, 09.10.2017 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

W związku z rosnącym popytem na przewozy frachtowe Stena Line otwiera nową linię promową z Polski do Szwecji. Będzie to połączenie z Gdyni do Nynäshamn, położonego w okolicach Sztokholmu. Już od 16 października tego roku na tej linii kursować będzie statek o nazwie Elisabeth Russ, wykonując 6 rejsów (po 3 w każdą stronę) w tygodniu. Operator promowy Stena Line od ponad dwudziestu lat obsługuje połączenie promowe z Gdyni do Karlskrony w południowej Szwecji.

–To bardzo ważny krok, ponieważ odpowiadamy na coraz większe zapotrzebowanie na przewozy ze strony naszych klientów a także stwarzany nowe możliwości na przyszłość. Będziemy dalej rozwijać naszą działalność w oparciu o potrzeby klientów i sytuację na rynku. Nowe połączenie będzie ważnym uzupełnieniem dla naszych tras na Morzu Bałtyckim. – powiedział Niclas Mårtensson, dyrektor zarządzający koncernu Stena Line.

Nowa linia promowa z Gdyni startuje 16 października. Będzie ją obsługiwał jeden statek typu RoRo. Jednostka o nazwie Elisabeth Russ jest przeznaczona dla przewozów frachtowych, w tym pojazdów ciężarowych z kierowcami, naczep, kontenerów oraz ładunków wtaczanych, natomiast nie będzie zabierała ani pasażerów, ani samochodów osobowych. Statek będzie kursował 3 razy w tygodniu z Gdyni oraz 3 razy w tygodniu z Nynäshamn.

–Od dawna odczuwaliśmy potrzebę poszerzenia oferty dla naszych klientów o dodatkowe połączenie frachtowe. Zapotrzebowanie na przewozy towarowe między Polską a Szwecją stale rośnie, a wielu naszych klientów wysyła ładunki również do centralnej i północnej Szwecji.  Połączenia z Polski do Szwecji stanowią ważny element infrastruktury łączącej Europę Środkową ze Skandynawią i mają duży potencjał rozwoju. Od teraz dysponujemy hubem transportowym w Gdyni a także w Nynäshamn oraz Karlskronie. – powiedział Marek Kiersnowski, dyrektor zarządzający Stena Line Polska.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

vipvip

0 0

już się bałem że konkurencja dla Wawela 20:39, 09.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TurystaTurysta

1 0

Nareszcie!!! Mam nadzieję, że niedługo poszerza ofertę o przewóz pasażerski. Kto raz popłynął POLFERIESEM z Gdańska do Nynashamn wie jaka to gehenna, w tej firmie czas się zatrzymał 20lat temu. Jestem przekonany ,że Stena Line będzie miała ciągle 100% obłożenia.
Gratuluję 09:14, 11.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018