Zamknij
REKLAMA

Pomorski Dzień Przedsiębiorczości

14:49, 13.11.2017 | G.B
REKLAMA
Skomentuj

To ciekawa propozycja dla osób bezrobotnych i mieszkańców Pomorza, którzy chcą uruchomić swoją firmę. W środę 15 listopada w pomorskich powiatach odbędą się Pomorskie Dni Przedsiębiorczości. 

- Ten coroczny festiwal przedsiębiorczości organizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku w imieniu Samorządu Województwa Pomorskiego wraz z powiatowymi urzędami pracy przy wsparciu innych partnerów ma już swoją markę. W każdym pomorskim powiecie tego samego dnia każdy kto szuka informacji i inspiracji może uczestniczyć w bezpłatnym wydarzeniu. To wydarzenie nie jest tylko dla osób bezrobotnych. W trakcie trwania Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości - IDG osoby chcące uruchomić własną firmę będą mogły uzyskać informacje o sposobie postępowania i procesie zakładania działalności gospodarczej, wymaganych i niezbędnych dokumentach u przedstawicieli instytucji zaangażowanych w proces uruchamiania działalności gospodarczej, bądź dowiedzieć się o źródłach finansowania umożliwiających założenie firmy, czy innych możliwościach wsparcia. Będzie też możliwość spotkania się z przedsiębiorcami, którzy otworzyli indywidualną działalność gospodarczą (IDG) i chętni są do podzielenia się z uczestnikami swoim doświadczeniem - podkreślają organizatorzy.

Celem przedsięwzięcia jest promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia wśród osób bezrobotnych i innych osób zamierzających uruchomić indywidualną działalność gospodarczą, jak również wspieranie rozwoju firm założonych m.in. przez osoby bezrobotne i przekształcaniu się ich w mikroprzedsiębiorstwa. Pomorski Dzień Przedsiębiorczości wpisuje się w Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, który trwa od 13. do 19. listopada tego roku.

- Młodzież, w szczególności zaproszona do Malborka, Lęborka i Kościerzyny spotka się na eventach „Power 2 Work”. Znajdzie tam dużo inspiracji, wiedzy o rynku pracy i konkretnych zawodach, a wszystko to w nowoczesnej formie gier, zabaw. Będzie też możliwość spotkania się z doradcami zawodowymi by w indywidualnej rozmowie omówić swoje plany i marzenia zawodowe, ale też dowiedzieć się o tym jak odkryć swoje preferencje zawodowe. Tym, którzy zdecydowali się już na wyjazd do pracy za granicą podpowiemy jakie są warunki pracy i płacy w poszczególnych krajach i na co mają szczególnie powinni zwrócić uwagę przygotowując się do wyjazdu by bezpiecznie podjąć pracę. Wszystkim młodym mieszkańcom przedstawimy projekty finansowane z funduszy europejskich i pokażemy możliwości rozwoju zawodowego na Pomorzu - zapowiadają organizatorzy.

Szczegóły dotyczące miejsc organizacji lokalnych wydarzeń można odnaleźć na stronie internetowej WUP: http://www.wup.gdansk.pl/idg 

(G.B)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone