Zamknij

Zgasili światła na ratunek

14:00, 26.03.2018 D.D. Aktualizacja: 14:16, 26.03.2018
Skomentuj

Zgaszone światła warszawskiego Pałacu Kultury, wieży Eiffle’a, londyńskiego Big Bena, Opery w Sydney i blisko 180 tysięcy innych obiektów, komercyjnych i niekomercyjnych, w 188 krajach na 7 kontynentach. Już po raz 11 na świecie i 10 w Polsce wybiła Godzina dla Ziemi WWF.

Połączyła ludzi niezależnie od narodowości, religii czy poglądów politycznych. Jak co roku w przedostatnią sobotę marca, na całym świecie o 20:30 czasu lokalnego słynne budowle pogrążyły się w ciemnościach na 60 minut w symbolicznym geście poparcia dla idei ochrony naszej planety. W Polsce 24 marca światła zgasły w 78 miastach, aby zwrócić uwagę na konieczność ochrony Puszczy Karpackiej i jej pięciu wyjątkowych mieszkańców.

Fundacja WWF Polska przeprowadziła tegoroczną edycję, największej ekologicznej akcji na świecie Godziny dla Ziemi WWF pod hasłem: „Ratujmy serce Karpat”. Wszystkie działania kampanii były poświęcone tematowi ochrony Puszczy Karpackiej. Ambasadorzy i za razem mieszkańcy Karpat: ryś, wilk, niedźwiedź, żbik i sóweczka symbolicznie wyruszyli w Polskę i bili na alarm oraz przekonywali osobiście władze oraz mieszkańców miast: Krakowa, Łodzi, Lublina, Rzeszowa, Gdańska, Słupska oraz Warszawy do utworzenia Turnickiego Parku Narodowego.

W akcję zaangażowali się również liczni ambasadorzy: aktorzy, artyści, blogerzy, które wyrażały poparcie dla akcji.  Wszystko dlatego, że to właśnie w Puszczy Karpackiej są jedne z ostatnich w Europie fragmentów lasów o naturalnym charakterze, dlatego musimy zachować je dla przyszłych pokoleń i zagwarantować im prawną ochronę.
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%