Zamknij

Plusy i minusy zmienności cen ropy naftowej

08:21, 21.09.2018 ?.W Aktualizacja: 12:56, 21.09.2018
Skomentuj

Ogromny wpływ ropy na rynki finansowe. Każda zmiana ceny całej gospodarki. Dlaczego handel ropą naftową ma negatywny wpływ na globalne finanse.

  • Niskie ceny ropy oznaczają więcej pieniędzy w kieszeni obywateli,
  • Kto zyskuje najwięcej przy niskich cenach ropy,
  • Polityczne aspekty wartości oleju napędowego,
  • Negatywne aspekty niskich cen nafty,
  • Niższe wydatki inwestycyjne na innowacyjne projekty,
  • Wpływ wysokich cen na globalną gospodarkę.
     

Niskie ceny ropy oznaczają więcej pieniędzy w kieszeni obywateli

Im niższe ceny tego surowca, tym mniej opuszczamy na stacjach benzynowych. To oczywiste. W rezultacie konsumenci są w sposób, który można usunąć w jakikolwiek sposób. Jeśli zdecydują się je wydać, gospodarka zyska dodatkową zachętę, która przyniesie korzyści całemu społeczeństwu. Dlatego nierzadko zdarza się, że rząd decyduje o specjalnych środkach mających na celu utrzymanie cen. Jeśli jednak konsumenci zdecydują się zaoszczędzić, na przykład odkładając nadwyżkę na budżet, w celu uzyskania dalszych informacji, prosimy o kontakt z polskim radiem.

Kto zyskuje najwięcej przy niskich cenach ropy

Nie są to najdroższe ceny ropy dla klientów biznesowych. Od rozpoczęcia Allele, od wszystkich firm w przedsiębiorstwach, bezpośrednio do zwiększenia wydatków na rynku. Ponadto ma pozytywny wpływ na sektor finansowy - największą wygraną są banki i firmy wydające karty kredytowe. Warto również zauważyć, że jest to synonim zwiększonej sprzedaży w branży motoryzacyjnej.

Polityczne aspekty wartości oleju napędowego

Analizując trendy cen nafty i jej wpływu na gospodarkę nie sposób nie wspomnieć o polityce, która często jest głównym przyczyną wysokości stawki w danej chwili. Niski koszt zakupu baryłki ropy oznacza przecież niższe wpływy do kieszeni sprzedającego, co w czasach supremacji Stanów Zjednoczonych jest równoznaczne z mniejszymi zarobkami dla ich przeciwników. Manipulując cenami nafty, amerykanie posiadają olbrzymi wpływ na sytuację gospodarczą swoich największych oponentów, czyli Rosji a także Iranu czy Wenezueli, według informacji na stronie Biznesalert.pl.

Negatywne aspekty niskich cen nafty

Oprócz zalet niskie ceny ropy posiadają również szereg niekorzystnych aspektów, które mogą negatywnie wpływać na polityczno-gospodarczą sytuację na całym świecie. W pierwszej kolejności tani olej napędowy może odbijać się na samej branży paliwowej. Ryzyko zamykania firm oraz wzrostu bezrobocia jest tu jak najbardziej realne, co oznacza utratę przekazów pieniężnych do Indii, które są największym krajem przekazującym pieniądze na świecie.

Mniejsze wydatki inwestycyjne na projekty innowacyjne

Innym negatywnym skutkiem niskich cen ropy naftowej są zmniejszone inwestycje w samochody elektryczne, tzw. alternatywne źródła energii do których zalicza się m.in. paliwo wodorowe, a także zwiększona emisja gazów cieplarnianych.

Wpływ wysokich cen ropy na światową gospodarkę

Nie tylko niskie ceny nafty mają szczególny wpływ na globalną sytuację gospodarczą. Również wzrost ilości ropy i gazu. Jednak kraje azjatyckie, zwłaszcza Chiny i Indie, są jeszcze gorsze i zostały osiągnięte.

(?.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%