Zawodnik z Rumi w ścisłej europejskiej czołówce!

10:36, 21.08.2017 K.G

W duńskim Aarhus odbyły się Mistrzostwa Europy Masters w lekkoatletyce. Wystartował w nich chodziarz z Rumi.

Grzegorz Grinholc stanął do rywalizacji w chodzie sportowym na dystansie 5000 metrów w kategorii M 40. Po wyrównanej walce ostatecznie zawodnik RKS uplasował się na 5 miejscu. Po dwóch dniach przerwy, 3 sierpnia odbyły się zawody na dystansie 20 kilometrów. Wyścig utrudniały bardzo silne opady deszczu, które towarzyszyły zawodnikom przez większą część trasy. Zwyciężył  reprezentant Holandii Liesting Rick z rewelacyjnym wynikiem 1:31:04.

Niemal do końca toczyła się zacięta walka o 5 miejsce pomiędzy Stefanem Borsch (Niemcy), Martinem Nedvidek (Czechy) i Reprezentantem Polski Grzegorzem Grinholc. Ostatecznie zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł rumianin, ponownie przekraczając linię mety na 5 miejscu. Jego czas – 1:37:31 – jest jego najlepszym wynikiem od 4 lat na tym dystansie.