APS Rumia zaczął sezon wyjazdowym meczem

09:11, 10.10.2017 | K.G
Skomentuj

Siatkarki zainaugurowały nowe rozgrywki wyjazdem do Poznania, gdzie zagrały z drużyną Politechniki.

APS Rumia w poprzednim sezonie był gospodarzem turnieju o utrzymanie, w którym zajął drugie miejsce, co sprawiło, że zespół pozostał w II lidze. Sezon 2017/2018 zaczął trudnym wyjazdem. Rywalem podopiecznych Tomasza Kordowskiego był SKF Politechnika Poznańska. Już w pierwszych fragmentów meczu było widać, że będzie to trudne spotkanie dla siatkarek z Rumi. Set nr 1 wygrały gospodynie 25:15. W drugim APS postawił znacznie większy opór, długo szedł łeb w łeb, ale i to nie wystarczyło, aby wyrównać stan gry - w końcówce seta lepiej zagrał zespół gospodarzy i to on wygrał 25:19. Trzeci set meczu okazał się ostatnim - Politechnika bez problemów wygrała ostatnią partię 25:12.

Kolejny mecz zawodniczki Akademii Piłki Siatkowej zagrają przed własną publicznością - 15 października o 17:00 zmierzą się ze Spójnią Stargard Szczeciński.