RC Arka Rumia wygrywa II ligę!

11:19, 07.11.2017 K.G
Skomentuj fot. Michał Skalski fot. Michał Skalski

Zawodnicy z Rumi wygrali ostatni mecz sezonu i doczekali się upragnionego zwycięstwa w II lidze.

W przedostatniej kolejce na stadionie MOSiR zespołowi gospodarzy nie sprzyjało szczęście – AZS AWF Warszawa po dramatycznym spotkaniu minimalnie wygrał z Arką 33:32. Wobec tego kwestia mistrzostwa musiała się rozegrać w dalekiej Rudzie Śląskiej.

Początek meczu, którego stawką było mistrzostwo, nie od początku układał się dobrze – w pierwszej połowie gospodarze postawili rywalom trudne warunki i po pierwszej połowie RC Arka Rumia wygrywał nieznacznie, 5:0. Po przerwie rugbyści z Rumi pokazali iście mistrzowską grę, wygrali mecz z RC Ruda Śląska 26:0 i zwyciężyli w rozgrywkach II ligi. Wyprzedzili AZS AWF Warszawa oraz zespół z Rudy Śląskiej.