Zamknij
REKLAMA

Piłkarze: Przełamanie Orkana w Kartuzach

13:33, 13.11.2017 | K.G
REKLAMA
Skomentuj

Czwartoligowcy z naszego powiatu byli w ubiegły weekend niepokonani, ale najbardziej zadowoleni są z pewnością zawodnicy z Rumi.

Wikędowi Luzino coraz trudniej będzie nawiązać walkę o awans do III ligi. Po ostatniej efektownej wygranej w Lęborku przyszła pora na mecz u siebie z Aniołami Garczegorze. Zespół ze środka tabeli sprawił piłkarzom z Luzina nieoczekiwanie wiele kłopotów i to Anioły były bliższe wygranej – po czerwonej kartce dla zawodnika Wikędu grali w przewadze, oraz mieli rzut karny, który został jednak przestrzelony. Luzinianie po meczu musieli zadowolić się zdobytym punktem, natomiast goście z pewnością mieli ogromny niedosyt. Wikęd zajmuje 5. miejsce w tabeli i do prowadzących Gromu Nowy Staw oraz Raduni Stężyca traci już 11 punktów.

Kompletu punktów nie zdobył też Stolem. Gniewiński zespół, podobnie jak Wikęd, grał z drużyną, która znajdowała się znacznie niżej w tabeli, ale podobnie jak ekipa z Luzina, podzielił się z rywalem punktami. Stolem do przerwy przegrywał w Dzierzgoniu z Powiślem, ale w drugiej połowie zdołał wyrównać i do swojego dorobku dopisał 1 punkt. Traci, podobnie jak Wikęd, 11 punktów do liderów. Ma jednak jeden mecz rozegrany mniej i będzie mógł zmniejszyć stratę.

Upragnionego przełamania doczekał się Orkan. Drużyna, która w ostatnim czasie spadała w ligowej tabeli, pokonała na wyjeździe Cartusię 2-1. Gole na wagę zwycięstwa zdobyli Kacper Kiełb i Dawid Kowalski. Dzięki wygranej rumski zespół zaliczył niemały „skok” w tabeli IV ligi – awansowali na 13. miejsce w tabeli.

Rundę jesienną zakończyła V liga, a w niej Orlęta Reda. Nie udało się jednak wygrać – Kaszuby Połchowo wywalczyły remis 1-1 na własnym boisku. Orlęta w rundzie jesiennej zajęły 4. pozycję. Do lidera, GKS-u Kowale, tracą 8 punktów.

Przed czwartoligowymi drużynami ostatnia kolejka. W sobotę o 13:00 czekają nas derby Stolem-Wikęd. Oba zespoły zgromadziły dotychczas taką sama liczbę punktów, co zapowiada wyrównany mecz. Orkan Rumia gościć będzie rewelację rozgrywek, Radunię Stężyca, która ostatni mecz wygrała... 12-0. Początek meczu w niedzielę o 12:00.

Wyniki:

IV LIGA

Wikęd Luzino - Anioły Garczegorze 0-0

Powiśle Dzierzgoń - Stolem Gniewino 1-1

Cartusia Kartuzy - Orkan Rumia 1-2

(K.G)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone