Zamknij
REKLAMA

Złoty Tur ponownie zawita do Rumi

11:51, 14.11.2017 | K.G
REKLAMA
Skomentuj

W hali MOSiR rywalizować będą najlepsi światowi zawodnicy w siłowaniu na rękę. 

Złoty Tur, czyli inaczej Puchar Świata jest nazywany największą imprezą w armwrestlingu – wielu zawodników wręcz stawia zawody w Rumi wyżej, niż Mistrzostwa Świata, czy Europy. Można być więc pewnym, że w najbliższy weekend zobaczymy najlepszych zawodników w tej dyscyplinie sportu.

Będzie to już XIV edycja Pucharu Świata. Po raz trzeci to Rumia, a nie, jak we wcześniejszych latach, Warszawa, będzie gospodarzem turnieju. Kto jest faworytem zawodów? Po podwójnym zwycięstwie (w siłowaniu na prawą, jak i na lewą rękę) w poprzednim roku, będzie nim Andrij Pushkar, ale chętnych do zdetronizowania Ukraińca będzie wielu – przede wszystkim Dmitrij Trubin z Kazachstanu, Rosjanin Vitalij Laletin, czy Oleg Zhokh z Ukrainy. Wśród kobiet rok temu najlepsza była Egle Vaikute, ale z pewnością Antonina Lissyanskaya oraz Yana Baranovskaya będą chciały odebrac jej tytuł. Zawodników czeka wiele pojedynków, więc bardzo ważna będzie wytrzymałość i umiejętne rozłożenie siły, by jak najwięcej jej zostało na końcową rywalizację.

Czarnymi końmi turnieju mogą być Polacy – w zeszłym roku dobrze spisali się Lucjan Fudala, Piotr Matusiak i Michał Węglicki, którzy na pewno spróbują wywalczyć miejsce w czołówce zawodów.

Pula nagród w tym roku wyniesie 27 tysięcy dolarów.

W piątek odbędzie się ceremonia ważenia, w sobotę o 9:00 zaczną się eliminacje, a o 18:00 finały (siłowanie na lewą rękę). Dzień później o tych samych godzinach odbędą się eliminacja i zawody w siłowaniu na prawą rękę. Wstęp na oba dni jest wolny.

20 oraz 21 listopada odbędą się Mistrzostwa Świata Osób Niepełnosprawnych w Armwrestlingu, które od lat towarzyszą Złotemu Turowi. Tutaj również będzie można zobaczyć pasjonujące pojedynki, a poziom zawodów był w zeszłym roku niezwykle wysoki. O 11:00 będą odbywać się eliminacje, a o 15:00 finały zawodów.

[ZT]20130[/ZT]

[ZT]20131[/ZT]

 

(K.G)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018