Kolejne medale dla kickbokserów. Zuzanna Kalbarczyk Mistrzynią Polski

12:48, 11.06.2018 K.G Aktualizacja: 12:57, 11.06.2018

Kickbokserzy szturmem wzięli turniej, który odbył się w miniony weekend w Kurzętniku.

Mistrzostwa Polski kadetów, juniorów i seniorów w kickboxingu w formule light contact rozegrały się w dniach 8-10 czerwca. W zawodach wzięło udział ponad 500 zawodników, w tym spora reprezentacja Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego i GOSRiT Luzino. Podopieczni Rafała Karcza zdobyli cztery medale, a wśród nich jeden złoty. Medale zdobyli:

• Zuzia Kalbarczyk - Mistrzyni Polski juniorek do 65 kg
  • Nikola Siecińska - Wicemistrzyni Polski kadetek starszych do 55 kg
  • Paulina Stenka - brązowy medal juniorka do 70 kg
  • Przemysław Krause - brązowy medal senior powyżej 94 kg.

Bez medalu, z cennym doświadczeniem do Wejherowa wraca Patryk Siwa, który startował wśród kadetów starszych w wadze do 69 kg. Dodatkowo Zuzia Kalbarczyk została wybraną najlepszą juniorką Mistrzostw Polski.

-Warto dodać, że medal Przemka Krause jest pierwszym w historii medalem Mistrzostw Polski seniorów light contact w wadze powyżej 94 kg, zdobytym przez Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe od początku jego istnienia, tym bardziej pracowitemu i mocno zaangażowanemu koledze z drużyny należą się ogromne wyrazy uznania i gratulacje! - mówi trener, Rafał Karcz.