Gryf wygrywa w sparingu, trener zostaje na dłużej

17:48, 11.07.2018 K.G Aktualizacja: 19:03, 11.07.2018

Żółto-czarni rozegrali swój drugi tego lata sparing - tym razem rywalem była Olimpia Grudziądz.

Pierwszy sparing wejherowian został wygrany (2-1 z Wikędem Luzino), jednak rywalem była drużyna z IV ligi. Mecz ze spadkowiczem z Nice I Ligi, Olimpią Grudziądz miał nieco więcej powiedzieć na temat formy zespołu ze Wzgórza Wolności.

W pierwszej połowie długo utrzymywał się wynik bezbramkowy, ale przed przerwą padły dwa gole - najpierw w 38. minucie bramkę dla Olimpii Grudziądz zdobył Mateusz Marzec, a tuż przed przerwą wyrównał Dawid Rogalski. Trzeci gol w tym meczu padł w 50. minucie - bramkę dla Olimpii strzelił niedawny gryfita, Mikołaj Gabor. Gryf ponownie wyrównał - gola z rzutu karnego strzelił około 10 minut później testowany Łukasz Kacprzycki. Wynik meczu ustalił około 10 minut przed końcem Krzysztof Wicki, dając wejherowianom zwycięstwo 3-2 w Grudziądzu.

W składzie Gryfa, oprócz zawodników testowanych zagrali: Piotr Kołc, Mateusz Goerke, Krzysztof Wicki, Paweł Brzuzy, Jacek Wicon i Dawid Rogalski.

Nasz zespół, mimo tego, że ostatnio przechodzi przez bardzo ciężkie treningi, wyglądał bardzo dobrze - powiedział po meczu trener Szymkowicz. - Mecz był bardzo dynamiczny, na dobrym poziomie ligowym. Podobało mi się też, jak nasz zespół wyglądał pod względem fizycznym.

Dziś kontrakt na nadchodzący sezon podpisał trener Gryfa Wejherowo, Zbigniew Szymkowicz. Szkoleniowiec prowadził drużynę w ostatnich meczach poprzedniego sezonu - oba wygrał. Kontrakt trenera Szymkowicza obowiązywać będzie do 30 czerwca 2019 roku.

Jest w nas sporo optymizmu. Mamy dużo zmian kadrowych, ale wśród piłkarzy testowanych jest wielu dobrze rokujących zawodników. Wiadomo, że nie możemy wszystkich z nich wziąć do drużyny, ale postaramy się wyselekcjonować najlepszych. Chcemy w każdym meczu walczyć o wygraną, nie bawić się w kalkulacje - powiedział Zbigniew Szymkowicz.

Był to drugi tego lata sparing Gryfa Wejherowo. Przed żółto-czarnymi jeszcze jeden mecz kontrolny – w sobotę w Stężycy zmierzą się z tamtejszą Radunią.