Słaby weekend czwartoligowców z naszego powiatu

12:42, 17.09.2018 K.G Aktualizacja: 14:08, 17.09.2018

To nie był udany weekend zespołów z powiatu wejherowskiego. Stolem zremisował swój mecz, pozostałe drużyny poniosły porażki.

Połowa rundy jesiennej za nami. Dwa zespoły z naszego powiatu oddalają się coraz bardziej od ligowej czołówki, natomiast Orkan Rumia znajduje się niestety coraz bliżej dna tabeli IV ligi.

Stolem, który poprzedni sezon zakończył na wysokim, 4. miejscu, na razie nie prezentuje tak wysokiej formy, jak w ubiegłych rozgrywkach. W minioną sobotę na Arenę Mistrzów przyjechała Pogoń Lębork, prawdopodobnie najbardziej rozczarowująca drużyna tego sezonu. Piłkarze z Gniewina nie dali rady strzelić bramki, lecz zachowali oni czyste konto, przez co zdobyli jeden punkt. Stolem zajmuje 9. miejsce w tabeli.

Punktów nie zdobył Wikęd Luzino, który u siebie grał z Wdą Lipusz. Już w 4. minucie gospodarze objęli prowadzenie, jednak jeszcze w pierwszej połowie Wda wyrównała, a po przerwie strzeliła jeszcze jednego, jak się okazało, decydującego gola. Wikęd jest na 8. miejscu w tabeli.

Ligowego dorobku nie powiększył również grający swoje mecze w Redzie Orkan Rumia. Zespół lidera IV ligi, Gryfa Słupsk, strzelił Orkanowi jednego gola, ale wystarczył on do zdobycia 3 punktów. Rumianie są w trudnej sytuacji – zajmują trzecie od końca, 17. miejsce w tabeli.

W sobotę o 16:00 dojdzie do lokalnego pojedynku. Stolem Gniewino u siebie zagra z Wikędem Luzino. Orkan Rumia zmierzy się na wyjeździe z rywalem w walce o utrzymanie – Jaguarem Gdańsk.