Sporo bramek, jeszcze więcej żółtych kartek

20:29, 25.09.2018 R.K Aktualizacja: 20:35, 25.09.2018

Nie mają powodu do świętowania piłkarze i kibice Gryfa Wejherowo. Żółto-czarni na własnym boisku przegrali dzisiejsze starcie z pierwszoligowym Stomilem Olsztyn.

Było to spotkanie w ramach 1/32 Pucharu Polski. Od początku było wiadomo, że ten mecz będzie bardzo trudny dla wejherowian. Ich rywal gra przecież na co dzień o klasę wyżej.

W pierwszych minutach meczu żadna z drużyn nie pokazywała zdecydowanej przewagi. Gra wyglądała, jakby rywale dysponowali podobnymi siłami i możliwościami. Ale do czasu... A dokładniej do 31 minuty, kiedy to z 10 metra po ziemi uderzył Tomasz Zając i zdobył pierwszą bramkę dla gości. Kilka minut później sędzia zagwizdał rzut wolny dla Stomilu - po dośrodkowaniu w pole karne Łukasz Sołowiej uderzył głową piłkę w długi róg i ustalił wynik na 0:2.

Pod sam koniec pierwszej połowy, w 43 minucie, gospodarzy „dobił” Tomasz Zając, zdobywając trzeciego gola dla olsztynian.

Druga połowa zaczęła się zmianą w drużynie Gryfa. Z boiska zszedł Gulczyński, a pojawił się Niciński. Goście wciąż atakowali, starając się pognębić gospodarzy jeszcze bardziej. Ale w 56 minucie sędzia odgwizdał rzut karny, po którym (strzelał Krzysztof Wicki) Gryf zdobył jedną bramkę. W 62 minucie żółtą kartkę otrzymał Liberacki (Gryf Wejherowo), pięć minut później w drużynie Gryfa zmiana (Koziarę zastąpił Czychowski), a chwilę później żółtą kartką ukarany został Goerke (Gryf Wejherowo). Kilkanaście minut przed końcem spotkania trener Stomila dokonał dwóch zmian w drużynie: Śledź zastąpił Mętlickiego, a zamiast Zająca wszedł Szramka.

Wyniku do końca meczu nie udało się już zmienić żadnej z drużyn, spotkanie zakończyło się porażką wejherowian 1:3.

Sama końcówka była jednak bardzo zacięta, w doliczonym czasie najpierw żółtą kartkę otrzymał Tanchyk (Stomil Olsztyn), a dosłownie chwilę później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, zobaczył Liberacki (Gryf Wejherowo).

Skład wyjściowy:
Gryf Wejherowo: Ferra – Sikorski, Brzuzy, Chwastek, Rogalski, Wicki, Goerke, Kołc, Włodyga, Liberacki, Koziara
Rezerwowi: Leleń, Bury, Czychowski, Machol, Gulczyński, Ryk, Niciński

Stomil Olsztyn: Leszczyński – Mosakowski, Dzięcioł, Głowacki, Zając, Sołowiej, Mętlicki, Dziemidowicz, Jegliński, Tanchyk, Wasiak
Rezerwowi: Caban, Serbintowicz, Sledź, Szramka.