Grad bramek w strugach deszczu na Wzgórzu Wolności

15:42, 28.10.2018 A.W Aktualizacja: 10:59, 29.10.2018

Siedem bramek, zwroty akcji i emocje do ostatniego gwizdka – taki mecz zafundowali kibicom piłkarze Gryfa Wejherowo i Znicza Pruszków. Pełne emocji spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem 5:2 żółto-czarnych.

Pierwszy z siedmiu goli padł w 30. minucie spotkania, kiedy to do bramki gospodarzy trafił Maciej Michalski. Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy do wyrównania doprowadził Mateusz Goerke, umieszczający piłkę w bramce po strzale Wickiego.

Gryf na prowadzenie wyszedł w 50. minucie spotkania, kiedy to na listę strzelców zapisał się Dawid Rogalski. Trzy minuty później dołączył do niego Piotr Kołc, któremu udało się uprzedzić bramkarza Znicza. Czwartą bramkę dla Gryfa w 74. minucie spotkania zdobył Dawid Rogalski. Na listę strzelców trafił też Dariusz Zjawiński, któremu udało się umieścić piłkę w bramce żółto-czarnych. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 5:2 – do bramki gości po raz trzeci trafił Dawid Rogalski.

Za sprawą zwycięstwa żółto-czarni z 19. punktami na koncie awansowali na jedenaste miejsce w tabeli. W następnej kolejce gryfici podbudowani zwycięstwem nad Zniczem Pruszków wyjeżdżają na mecz do  Stalowej Woli.