Zamknij
REKLAMA

Spotkanie z Danielewiczem i Jacobsonem

13:00, 09.10.2017 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Towarzystwo Przyjaciół Orłowa organizuje w sobotę 14 października o godz. 15.00 w Domku Żeromskiego w Orłowie spotkanie z Stanisławem Danielewiczem i Marcinem Jacobsonem, autorami książki „Rockowisko Trójmiasta - Lata 70.” Przedpremierowe spotkanie autorskie z wybitnymi znawcami muzyki rockowej będzie nie tylko okazją do rozmowy o latach 70, ale też okazją do nabycia książki z autografem, zanim ta ukaże się w księgarniach.

Choć autorzy „Rockowiska Trójmiasta” opatrzyli książkę podtytułem „Lata 70.”, swoja opowieść rozpoczynają kilka  lat wcześniej, kiedy to trójmiejskie zespoły beatowe i muzycy z Trójmiasta stanowili  ogólnopolską  czołówkę polskiej  estrady. Stanisław Danielewicz i Marcin  Jacobson  byli  świadkami,  a  przede  wszystkim  uczestnikami wydarzeń, które sprawiły, że big-beat przepoczwarzył się w muzykę rockową.
Autorzy prowadzą czytelnika przez fascynujące  ówczesną młodzież miejsca: sopocki Non-Stop, w który w lecie był najgorętszym miejscem w Polsce, przez kluby Rudy Kot, Żak czy Ster, gdzie  hartowała się rockowa stal, po legendarny Teatr  Letni czy pierwsze polskie dyskoteki.
 


 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone