Zamknij
REKLAMA

Afera Kryminalna zatacza coraz szersze kręgi

09:35, 11.10.2017 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Spotkania autorskie, prelekcje, warsztaty, gry i pokazy. Już niebawem startuje kolejna edycja Afery Kryminalnej - największego na Pomorzu festiwalu literatury kryminalnej.

Tegoroczna edycja wydarzenia zorganizowana zostanie aż w siedmiu bibliotekach, w tym m.in. w Bolszewie, Łęczycach, Rumi i Wejherowie. Akcja odbywała się będzie w dniach od 19 do 21 października. „Literatura broni się sama” - to hasło zbliżającej się edycji imprezy. W związku z tym też program festiwalu to przede wszystkim spotkania autorskie i warsztaty literackie. Ale nie tylko, bo organizatorzy akcji zapraszają również na warsztaty modowe „Kryminalny look”, warsztaty detektywistyczne dla dzieci oraz warsztaty szydełkowania „Afera grubymi nićmi szyta”.

Wśród gości festiwalu znaleźli się: Krzysztof Beśka, Wojciech Burszta, Wojciech Chmielarz, Mariusz Czubaj, Jan Gołębiowski, Marta Guzowska, Joanna Jodełka, Jolanta Knitter-Zakrzewska, Marek Krajewski, Michał Larek, Magda Omilianowicz, Robert Ostaszewski, Agnieszka Pruska, Adam Regiewicz, Marta Reich, Tomasz Sekielski, Alfred Siatecki, Jakub Szamałek, Adam Ubertowski, Mariola Zaczyńska, Izabela Żukowska, Jakub Żulczyk oraz policjanci z Kryminalnej Piły. Goście specjalni to: Stefan Ahnhem i Johan Theorin.

Afera Kryminalna to festiwal kryminału, który powstał w 2011 roku z inicjatywy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku oraz gdańskiego wydawnictwa Oficynka. Od początku swojego istnienia festiwal gościł najznamienitszych twórców kryminału, thrillera i sensacji. Wśród nich są i mistrzowie, i uczniowie, autorzy z wieloletnim dobytkiem literackim oraz debiutanci, profesjonaliści przekazujący wiedzę wartą wykorzystania w tym gatunku i pasjonaci intelektualnej gry, bo kryminał to przede wszystkim dobra zabawa, mistrzostwo warsztatu i wiedza.

W Łęczycach pierwszego dnia festiwalu zorganizowane zostaną warsztaty i gra kryminalna dla młodzieży. Tego samego dnia w Bolszewie odbędzie się turniej detektywistyczny z nagrodami, a Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wejherowie zaprasza na ekranizację bestsellerowego kryminału. Drugiego dnia akcji warsztaty kryminalne zorganizowane zostaną w Bożympolu i Strzebielinie. Nadto w Bolszewie oraz Wejherowie odbędą się spotkania z Magdą Omilianowicz, autorką książki „Bestia. Studium zła”. W Rumi będzie można dowiedzieć się, jak rozpoznać psychopatę (spotkanie z profilerem kryminalnym Janem Gołębiowskim). Dodatkowo na terenie Stacji Kultura zorganizowane zostanie spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem (promocja książki: „Wzgórze psów”). Ze szczegółowym harmonogramem wydarzeń, które organizowane są w ramach Afery Kryminalnej, można zapoznać się w poszczególnych bibliotekach, które przyłączyły się do akcji.

 

(A.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone