Zamknij
REKLAMA

Spotkania z muzyką w Orlu po raz trzeci

11:25, 19.11.2017 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Parafia św. Piotra i Pawła w Orlu zaprasza na III Spotkania z Muzyką. Gościem tegorocznej edycji przedsięwzięcia będzie Stowarzyszenie Muzyczne „Chorus Culmensis” z Chełmna nad Wisłą.

W trakcie koncertu zostanie wykonana Missa Gospel „Gloria” Tore W. Aas’a. Występ zaplanowany został na ostatnią sobotę listopada, tj. 25 listopada, o godz. 19 w kościele św. Piotra i Pawła w Orlu. Koncert poprzedzony będzie sumą, podczas której chóry Camerata z Orla i Chorus Culmensis z Chełmna wykonają wspólnie „Ave verum” W. A. Mozarta. W czasie mszy św. przez chór Camerata z Orla zostaną wykonane części stałe mszy i „Anima Christi” watykańskiego kompozytora i dyrygenta ks. prałata Marco Frisiny oraz „Misericordia Domini” polskiego kompozytora Jana Botora. Za partie solowe odpowiadać będzie Barbara Lewicka – Wójcik - sopran, a grę na organach Andrzej Błaszak.

„Gloria” to msza gospel, będąca muzyczną opowieścią fragmentów Pisma Świętego. Napisana przez norweskiego kompozytora Tore W. Aas’a prezentuje koktail stylów artystycznych, począwszy od elementów folkloru celtyckiego, muzyki regionalnej Norwegii, Irlandii, jazzu oraz chorału gregoriańskiego, a także brzmienia gospel. Jest to niezwykle emocjonalny i dynamiczny przekaz Słowa Bożego wyrażony w częściach stałych mszy świętej (Kyrie, Gloria, Credo, Sanctus, Ojcze nasz, Agnus Dei), dwóch pieśniach, a także dwóch wokalizach na początek i zakończenie.

Koncert organizowany jest z myślą o wszystkich sympatykach Spotkań muzycznych w Orlu oraz osobach, które oczekują silnych doznań artystycznych. Przedsięwzięci ks. kan. Henryk Hildebrandt, proboszcz parafii św. Piotra i Pawła w Orlu, organizuje przy współpracy z chórem Camerata w Orlu.

 

(A.W)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone