Zamknij
REKLAMA

Kobiece obrazy w bibliotece

18:00, 20.11.2017 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
Daria Dunajska

W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie odbył się wernisaż prac malarskich Agnieszki Treder. Wystawę można oglądać do końca listopada w godzinach pracy biblioteki.

Agnieszka Treder jest pasjonatką malarstwa, fotografii, wzornictwa, tańca i dobrych książek. Ukończyła Liceum Plastyczne w Gdyni o specjalności fotografia artystyczna oraz Politechnikę Koszalińską na kierunku wzornictwo. Jako nauczycielka plastyki w Samorządowym Gimnazjum w Luzinie i zajęć artystycznych zarażała swoich uczniów miłością do sztuki. Jako aktywistka brała udział w projektach edukacyjno-kulturalnych przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Luzinie. Artystka namalowała prawie 3 tys. prac, które krążą po całej Europie i świecie. Jej styl malowania cały czas ewoluuje, zmienia się, dojrzewa, w zależności od okresu w życiu. Niekiedy jest drapieżny i nieokiełznany, innym razem melancholijny. Czasem wręcz przeciwnie szalony i nasycony kolorem. W obrazach Agnieszki widać Jej duszę i wielobarwne emocje.

Wystawa prezentuje kobiece obrazy, pochodzące z jej imponującej kolekcji. Wizerunki kobiet pokazane są w różnych kontekstach: emocjonalnym, erotycznym i estetycznym. Swoista architektura ciała kobiety tworzy ciekawą, intymną i zmysłową kompozycję.

- Kobiety w moich obrazach są anonimowe, wymyślone lub podpatrzone – mówi Agnieszka Treder. – Te kobiety mają duszę, dlatego chętnie zdobią mieszkania klientów.

Oprócz kobiet artystka maluje portrety i scenki rodzajowe. Czerpie inspiracje z pop-artu, secesji i impresjonizmu. Tworząc coś nowego wykorzystuje gazety, książki, przedmioty, materiały, gips i firanki. Zajmuje się również fotografią artystyczną. Wykonuje dekoracje ścienne, kompozycje kwiatowe i odnawia stare meble, nadając im nowe życie. Jest jedną z niewielu osób, które współtworzyły stałą ekspozycję muzealną „Muzyczne instrumenty Kaszub”, gdzie namalowała kaszubskie nuty.
 

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone