Zamknij
REKLAMA

Zwycięzcy konkursu o uzależnieniach

15:00, 28.11.2017 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

W auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie odbyło się podsumowanie Pomorskiego Konkursu Plastyczno-fotograficzno-filmowego pt. „Uzależnienia XXI wieku”. Konkurs przeznaczony był dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych
i średnich. Jego celem było przybliżenie tematyki zagrożeń wynikających z uzależnień. Do Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie wpłynęło prawie 300 prac.

Uroczystość poprzedziło szkolenie dla starszych uczniów pt. „Zanim będzie za późno”, prowadzone przez psychologa Pawła Brzezińskiego, dyrektora Ośrodka Psychologiczno-Pedagogicznego „Razem” w Gdyni. Psycholog przedstawił czym objawia się depresja, jakie mogą być jej skutki oraz jak rozpoznać osobę w takim stanie. Poruszył temat samobójstwa, do którego posuwają się osoby młode, często zagubione i samotne. Udzielił wskazówek jak należy postępować w sytuacji kiedy taka osoba znajduje się blisko nas. Cieszy fakt, że szkolenie zaciekawiło młodzież i nauczycieli.

Następnie wicedyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych Mariola Błaszczuk wraz z etatowym członkiem Zarządu powiatu wejherowskiego Wojciechem Rybakowskim nagrodzili 86 osób w kategorii plastyka, fotografia i film. Nie zabrakło muzycznego akcentu w wykonaniu Adriany Czuryńskiej i Dominiki Abramczyk, uczestniczek chóru Joanny Klein-Szalkowskiej.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone