Zamknij
REKLAMA

Danuta Stenka przeczyta Apokalipsę Św. Jana

12:58, 10.01.2018 | źródło: wejherowo.pl
REKLAMA
Skomentuj

W ramach 15. prezentacji Biblii Kaszubskiej z cyklu Verba Sacra - Modlitwy Katedr Polskich, usłyszeć będzie można po kaszubsku Apokalipsę Św. Jana. Religijno - artystyczne widowisko odbędzie się w wejherowskiej Kolegiacie w ostatni poniedziałek stycznia. Początek o godz. 17.

Kaszubski przekład „Księgi Apokalipsy” dokonany przez o. prof. dr. hab. Adama R. Sikorę zaprezentuje tradycyjnie aktorka Danuta Stenka. Wcześniej wystąpi prezydent Krzysztof Hildebrandt i o. dr. Adam R. Sikora, który zebranym przedstawi komentarz teologiczny.

Wejherowska Kolegiata należy do jedenastu kościołów Europy, w których odbywają się Modlitwy Katedr Polskich. Organizacją tego wydarzenia zajmuje się Urząd Miejski w Wejherowie, Wejherowskie Centrum Kultury oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

- Przed nami Księga apokalipsy św. Jana – mówi o. prof. Adam R. Sikora, autor przekładu. – Samo słowo „apokalipsa” oznacza odkrycie, odsłonięcie, objawienie czegoś, co dotąd było zakryte. Księga ta w swym stylu odbiega od pozostałych ksiąg nowego Testamentu. Pełno w niej symboliki i zaskakujących obrazów, budzących na przemian radość i przerażenie. Przez jednych odbierana jest jako księga nadziei i pociechy, przez innych jako księga grozy i zapowiedzi o zatrważającej przyszłości.

Reżyserem widowiska jest Przemysław Basiński. Muzykę przygotował Cezary Paciorek, a korekty językowej tekstu dokonała Danuta Pioch.

(źródło: wejherowo.pl)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (2)

GoscGosc

1 2

Ta Stenkowna to koscielna aktoreczka ? 18:17, 14.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wierny Wierny

0 1

Danka z facetem ,bla bla bla ten gosc niech sie do roboty zabiera bo w bylej szkole nr.3 jest wiele roboty a on sobie poczytuje z danka . 18:21, 14.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone