Zamknij
REKLAMA

Portrety Polaków w obiektywie Aleksandry Maj

18:11, 04.02.2018 | A.W
REKLAMA
Skomentuj
www.facebook.com/PortretPolaka

Jeździ po kraju i robi portretowe zdjęcia ludziom. Aleksandra Maj tworzy fotograficzny Portret Polaka, na który składać się będą m.in. zdjęcia mieszkańców Rumi.

Do Stacji Kultura mógł przyjść każdy, kto chciał stać się częścią wyjątkowego projektu fotograficznego i zdobyć pamiątkę w postaci profesjonalnego zdjęcia portretowego. Ile osób skorzystało z możliwości wcielenia się w rolę modela? Około stu.

- Przychodziły całe rodziny, dzięki czemu miałam okazję wykonywania zdjęć osobom w różnym wieku - zapewnia Aleksandra Maj, autorka prac. - Fotografie, które wykonuje, nierzadko trafiąją do CV, czy też na Facebooka jako zdjęcia profilowe. Są też drukowane, a następnie wkładane w ramkę i wieszane na ścianę.

Do tej pory Aleksandra Maj odwiedziła pięć miejscowości. Zamierza sfotografować jak największą liczbę Polaków, bo jest przekonana, że każdy zasługuje na to, aby mieć ładne i profesjonalne zdjęcie.

- Moim marzeniem jest wydanie albumu, dokumentującego całe przedsięwzięcie, ale zobaczymy, co przyniesie życie - mówi Aleksandra Maj. - Na razie udostępniam siebie, swój czas i sprzęt po to, aby mieszkańcy mogli przyjść i za darmo zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Mieszkanka Wejherowa zapewnia, że zależy jej na autentyczności i naturalności. W czarno-białych barwach dokumentuje różnice, podobieństwa i „dziwactwa” Polaków.

(A.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

czytelniczkaczytelniczka

0 0

Świetny pomysł, świetna inicjatywa! 14:29, 05.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone