Zamknij
REKLAMA

Obchody Dnia Chorego

11:00, 07.02.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
Daria Dunajska

W niedzielę, 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego, który co roku obchodzony jest również w Wejherowie i Rumi. Archidiecezjalne obchody w Gdańsku będą transmitowane na żywo przez Telewizję Polską.

W Wejherowie Światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez papieża Jana Pawła II, jest dniem poświęconym Matce Bożej Wejherowskiej. Ojcowie Franciszkanie zapraszają do Sanktuarium Maryjnego przy ul. Reformatów na mszę wszystkie osoby chore i niepełnosprawne. Msza przed cudownym obrazem w ich intencji z modlitwą o uzdrowienie, sakramentem Namaszczenia Chorych i błogosławieństwem na sposób lurdzki odbędzie się o godzinie 16:30. Na mszę należy przynieść ze sobą róże. Organizatorzy proszą mieszkańców o pomoc w upieczeniu ciast, na przygotowany w tym dniu poczęstunek. Ciasta można przynosić w niedzielę do godziny 12:00. W Sanktuarium Bł. Męczennicy Alicji Kotowskiej i Towarzyszy przy ul. Narutowicza o godzinie 10:00 zostanie odprawiona msza dla chorych w kolorze białym z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych.

Natomiast wieczorem, w Filharmonii Kaszubskiej o godz. 17:00 odbędzie się koncert charytatywny „Wyśpiewaj Nadzieję”. W programie koncert Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej, aukcja dzieł sztuki i słodki poczęstunek. Dochód z koncertu zostanie przekazany na wsparcie Puckiego Hospicjum św. Ojca Pio i Hospicjum św. Judy Tadeusza w Wejherowie. Organizatorkami są członkinie Lions Club Gdańsk Amber.

W Rumi w Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych przy ul. Dąbrowskiego o godz. 10:00 zostanie odprawiona msza św. w intencji chorych z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych.

Warto dodać, że archidiecezjalne obchody XXVI Światowego Dnia Chorego odbędą się w kościele św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku-Chełmie o godz. 13:00 pod przewodnictwem arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, metropolity gdańskiego. Uroczystość będzie transmitowana na żywo przez Telewizję Polską Polonia.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone