Puchary i nagrody dla mistrzów komputerów

06:00, 27.02.2018 D.D.
Skomentuj Daria Dunajska Daria Dunajska

W Szkole Podstawowej nr 6 odbyły się XIII Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych pod patronatem prezydenta miasta Wejherowa.

Rywalizacja o czołowe lokaty była bardzo zacięta a poziom zawodów bardzo wysoki. Uczestnicy dobrze poradzili sobie z poszczególnymi konkurencjami zwłaszcza z tymi, które wymagały rozwiązań z zastosowaniem podejścia algorytmicznego. W rywalizacji uczestniczyło 28 uczniów ze szkół w Wejherowie i Rumi. Uczestnicy zmagali się w konkurencji wiedzy informatycznej, budowy komputera, elementów programowania, arkusza kalkulacyjnego, bazy danych, prezentacji multimedialnej i algorytmiki. Patronat naukowy sprawował Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie (Elektryk).

W końcowej klasyfikacji, wśród szkół podstawowych drużyno zwyciężyła SP 11 Wejherowo. Drugie i trzecie miejsce zajęła SP 6 Wejherowo.  W kategorii indywidualnej szkół podstawowych wygrał Radosław Leszczyński z SP 11 Wejherowo. Drugie miejsce zajął Maciej Zdziebłowski z SP 6 Wejherowo i trzecie Nikodem Królczyk z SP 11 Wejherowo. Wśród oddziałów gimnazjalnych drużynowo zwyciężyła SP nr 11 Wejherowo. Na drugim miejscu była SP nr 6 Wejherowo i na trzecim SP nr 9  Wejherowo. Natomiast w kategorii oddziałów gimnazjalnych indywidualnie wygrał Dawid Derron z SP nr 6 Wejherowo. Drugie miejsce zajął Jakub Litwin z SP nr 11 Wejherowo i trzecie Radosław Składowski z SP nr 11 Wejherowo.

Laureaci mistrzostw otrzymali puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów, które wręczali: dyrektor szkoły Piotr Litwin, przewodniczący rady miasta Bogdan Tokłowicz, dyrektor PZS nr 2 Krystyna Grubba, rada rodziców i sponsorzy. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 6.