Zamknij
REKLAMA

Jedyna "Noc Sów" w powiecie

15:00, 13.03.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

W sobotę 24 marca w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej „Muza” w Kępinie odbędzie się spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Sów”. W tym roku nadleśnictwo włączyło się w jego organizację.

Nadleśnictwo Wejherowo zaprasza wszystkich chętnych na „Noc Sów”, która odbędzie się 24 marca w ośrodku edukacji przyrodniczo-leśnej „Muza” na terenie Leśnictwa Kępino. Wydarzenie jest koordynowane i prowadzone przez organizację Ptaki Polskie. Początek o godzinie 17:00 prelekcją, którą poprowadzi podleśniczy Mateusz Heise. W ramach spotkania odbędą się również warsztaty dla dzieci oraz pokaz filmu o Sóweczce, najmniejszej z polskich sów (17:30-19:00), nauka rozpoznawania podstawowych gatunków i odgłosów tych tajemniczych ptaków (19:00), będzie też możliwość zobaczenia niektórych sów na własne oczy.

Następnie uczestnicy udadzą się na nocny spacer o 19:45, podczas którego spróbują usłyszeć je w lesie. Warto wyposażyć się w odpowiednie obuwie, lornetkę i latarkę. Tegoroczną „Noc Sów” podsumuje się wspólnym ogniskiem z własnym prowiantem o godzinie 21:00.
 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone