Zamknij
REKLAMA

Wielka kwesta żonkilowa

10:30, 10.04.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

W niedzielę 22 kwietnia w Gdańsku, Sopocie, Gdyni i Pucku rozkwitną „Pola Nadziei na Pomorzu”. Głównym celem akcji jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby pacjentów hospicjów oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie.

22 kwietnia wolontariusze w żółtych koszulkach będą kwestować na ulicach, skwerach, placach, przy kościołach w Pucku, Gdyni, Sopocie, Gdańsku i okolicach. Istotnym elementem akcji jest szerzenie mody na wolontariat a znakiem rozpoznawczym wolontariusze, którzy zbierają do puszek pieniądze na rzecz podopiecznych hospicjów, wręczając w zamian kwiat żonkila - symbol nadziei na odrodzenie.

Na trasie włączających się w akcję miast odbędzie się sztafeta motocyklistów, która wyruszy z Pucka już o godzinie 9:00. Witana będzie w kolejnych hospicjach przez ich pracowników, przyjaciół i wolontariuszy. O godzinie 12:00  przy molo w Gdańsku Brzeźnie dołączą do nich pojazdy zabytkowe, które wezmą udział w Żonkilowej Paradzie, która dotrze aż pod fontannę Neptuna w Gdańsku.

Planowane są także wydarzenia dodatkowe: w Pucku o 11:00  nordic walking od portu rybackiego brzegiem Zatoki Puckiej i o 12:00 mecz koszykówki SMS Cetniewo vis wolontariusze w PCKZiU, w Sopocie o 13:30 koncert „Pełen Nadziei” w kościele św. Jerzego, w Gdańsku o 14:30 występy muzyczne i taneczne „Żonkil Dance” na Długim Targu, w Gdyni o 19:00 Męski Chór Szantowy „Zawisza Czarny” Gdynia i goście w kościele Ojców Franciszkanów.
 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone