Zamknij
REKLAMA

Wejherowo potrzebuje Twojego głosu

11:03, 10.04.2018 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Wejherowianie, miłośnicy Wejherowa i sympatycy stolicy powiatu wejherowskiego. Członkowie Fundacji Pomysłodalnia potrzebują Waszego wsparcia. Stworzyli projekt, który zabiega o grant w wysokości 100 tys. zł.

Ruszyła trzecia edycja programu zmieniającego oblicza polskich miast - LECHSTARTER. Do finału ogólnopolskiego przedsięwzięcia dostała się między innymi Fundacja Pomysłodalnia, która stworzyła projekt Inspirowni.

- Inspirownia to jest szereg działań, które prowadzone mają być na terenie Wejherowa - wyjaśnia Magdalena Olszewska, prezes Fundacji Pomysłodalnia. - Centrum Inspirowni stanowił będzie budynek Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej oraz przynależący do niego park, ale projekt swoim zasięgiem ma obejmować też inne części miasta. W jego realizację angażować będziemy mieszkańców.

Partnerami projektu są: wejherowski magistrat, Starostwo Powiatowe w Wejherowie, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, Filharmonia Kaszubska, Miejska Biblioteka w Wejherowie oraz Spichlerz Sztuki. Przedstawiciele powyższych instytucji zachęcają do głosowania na Inspirownię, która ma zmienić oblicze Wejherowa.

- Chciałabym zachęcić wszystkich, aby zagłosowali właśnie na ten projekt - mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. - Może on przyczynić się do wypromowania naszego miasta i organizacji wielu ciekawych wydarzeń kulturalnych.

Więcej informacji na temat projektu Inspirowania można odnaleźć na stronie Fundacji Pomysłodalnia. Internetowe głosowanie na projekty zakwalifikowane do finału programu LECHSTARTER trwa do 17 maja. Z instrukcją głosowania można zapoznać się tutaj.

(A.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone